височина на амортисьорите

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

височина на амортисьорите

Мнение от Hristo » 05 Мар 2008, 20:44

за мое огромно съжаление след смяна на амортисьорите отпред колата се надигна първоначално с 5см :shock: /щях да откача/ след 100-200метра замерих пак и слязоха на 2см повече от старото ниво
но километри след това пак там си стоят :(
разстоянието от земата да веждата, в най-високата и част е 68см, беше 66см
старите бяха свършили и сега е супер возията, ама височината :roll:
с оригинални пружини съм с червена лента
да се надявам ли, че ще слегне или така ще е?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Мнение от tsb_bg » 05 Мар 2008, 21:44

Колегa, ето какви са (и как се измерват) стандартните височини за различни размери джанти и гуми одобрени от BMW

Изображение

Информацията е от: BMW 3 Series E36 Service Manual (Bentleys)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: височина на амортисьорите

Мнение от Le Transporteur » 05 Мар 2008, 21:54

Hristo написа:за мое огромно съжаление след смяна на амортисьорите отпред колата се надигна първоначално с 5см :shock: /щях да откача/ след 100-200метра замерих пак и слязоха на 2см повече от старото ниво
но километри след това пак там си стоят :(
разстоянието от земата да веждата, в най-високата и част е 68см, беше 66см
старите бяха свършили и сега е супер возията, ама височината :roll:
с оригинални пружини съм с червена лента
да се надявам ли, че ще слегне или така ще е?


Какви са новите?
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Мнение от Hristo » 05 Мар 2008, 22:09

билщайн В4
интересно ще е всеки да премери както е описано по-горе -
от веждата до долния ръб на джантата
при мен е 58,8см
*обаче меря колата напълно празна
на горната графика май е мерена с натоварване :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Мнение от Le Transporteur » 05 Мар 2008, 22:41

Моят случай е сходен, лятото смених всичко отпред и сложих нови пружини 30/15 , просто отзад се снижи доста повече. Разбира се относително е колко е вярно съотношението предни-задни пружини.После върнах стоковите пружини отзад. Така стойката ми харесва,а и не се влоши управлението и стабилността на колата.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1986
Регистриран на: 24.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw x5 4.4
Мечтае да кара: Муха

Мнение от ditko1 » 05 Мар 2008, 23:56

и на мен ми се дигна колата след като и сложий Боге, но да не би при теб да е било като про мен с М техник аморт. Сложих спортни пружини и всичко си дойде на место :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Мнение от Hristo » 06 Мар 2008, 13:38

на старите буталото май беше по-късо :shock:
бяха sachs но ги хвърлих без да взема подробно инфо от тях
може и М да са били
днес минах стенд, после тестдрайв, но не ляга повече :confused:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Мнение от Le Transporteur » 06 Мар 2008, 22:58

Някоя снимка за сравнение нямаш ли, да хвърлим по едно око... :D
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Мнение от Hristo » 18 Мар 2008, 23:51

слегна се вече :lalala:

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 19 Мар 2008, 0:27

нормално е ;)
Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook