Извинявам се за тъпия въпрос ...

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Plovdiv

Извинявам се за тъпия въпрос ...

Мнение от b00 » 06 Яну 2008, 12:48

Имам е36 318ис с климатик и има две копчета врътки които има градуси на тях ... чудя се това дали е нещо свързано с климатика ама как като не е климатроник и ако не са за него то за какво и какво се води това ... още веднъж се извинявам за тъпия въпрос но любобитството ме изгаря :) ( нов с БМВ-тата ) :uups:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 18.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318i E36 M43 '95
Мечтае да кара: Ново ...

Мнение от kyna » 06 Яну 2008, 12:54

Климатика ти е двузонален - с лявата врътка нагласяш температурата на шофьора с дясната на пасажера - т.е. климатроник ти е!


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 06 Яну 2008, 12:55

Нямъм клима но предполагам че теи копчета с градусите са като това голямото крагло което отедната страна е синьо от другата червена на парното.т.е Как да ти духа парното топло или студено няма нищо отщо с климата (това е моя логичен извод)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Plovdiv

Мнение от b00 » 06 Яну 2008, 13:02

имам си копчета и за парното със степени 1-2-3-4 и за топло и студено но между тях има две копчета до 26 градуса и нагоре . пък климатика или климатроника има проблем нещо спукано и няма фреон пък духа топло направо фурна прави ( не ги разбирам много ) , а съществува ли такова понятие като "ТЕРМОТРОНИК" ?!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1448
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: София

Мнение от KickingKing » 06 Яну 2008, 13:11

Съществува разбира се. Обаче технически е малко по-трудно да се направи щото се слага едно като бързовар такова в "термо-каналите" и на тоя принцип работи, но да знаеш трябва да се внимава като правиш тоя тунинг да не стане на късо някъде
Изображение
Изяж бобър - спаси дърво!

Изображение
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 18.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318i E36 M43 '95
Мечтае да кара: Ново ...

Мнение от kyna » 06 Яну 2008, 13:46

b00 написа: пък духа топло направо фурна прави ( не ги разбирам много ) ,

климатика няма нищо общо с топлото - то е с радиатор и е вързано към охладителната система

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Plovdiv

Мнение от b00 » 06 Яну 2008, 14:18

да знам ама не ми беше тва въпроса , нали ако е климатроник духа топло и студено , пък това нещо климатик ли е климатроник ли ? изключено е и духа топло ... така да го оставим това на страна , ако някой знае за какво са тези две копчета да каже :roll:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12405
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 06 Яну 2008, 14:24

Ти имаш ей такова:

Изображение

Тва не е точно климатроник, щото не може само да си регулира силата на въздуха и така наистина да поддържа температурата :) Но твойто пак е по-добре от климатик-а... и да, май му викат "Термотроник" :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 18.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318i E36 M43 '95
Мечтае да кара: Ново ...

Мнение от kyna » 06 Яну 2008, 14:37

Ако е това за което питаш ето ти обяснение от книгата
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 27.12.2007
Местоположение: Plovdiv

Мнение от b00 » 06 Яну 2008, 15:15

Мерси колеги , че се занимавахте с мен :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2184
Регистриран на: 7.08.2006
Местоположение: София / ghetto+
Пол: Мъж
Кара: m52 e36
Мечтае да кара: е38 ;)
Детайли за колата: е36

Мнение от t0sh » 06 Яну 2008, 18:42

аз все още съм на мнение че климаТРОНИК е когато му зададеш ГРАДУСИ и той ги поддържа, независимо дали управлява _и_ силата на въздуха или не. климатик е когато имаш само врътка да ти духа топло или студено и сам трябва ад целиш колко градуса искаш в коалта всъщност.

а пич по темата ако не си разбрал че едното е за лявата част на колата а другото за дясната за да поддържа различна температура, няма кво да се каже повече ;) т.е. имаш си двузонов климаТРОНИК на който силата на духалките е ръчна а не автоматична ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1448
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: София

Мнение от KickingKing » 08 Яну 2008, 13:14

t0sh написа:аз все още съм на мнение че климаТРОНИК е когато му зададеш ГРАДУСИ и той ги поддържа, независимо дали управлява _и_ силата на въздуха или не. климатик е когато имаш само врътка да ти духа топло или студено и сам трябва ад целиш колко градуса искаш в коалта всъщност.

а пич по темата ако не си разбрал че едното е за лявата част на колата а другото за дясната за да поддържа различна температура, няма кво да се каже повече ;) т.е. имаш си двузонов климаТРОНИК на който силата на духалките е ръчна а не автоматична ;)

Климатроника топли освен, че изстудява. Т.е. зимата палиш колата и след 10сек духа вече топлинка. Така че имаме двузонови климатици, не климатроници, освен това нашите не подържата сами темепратурата докато климатроника го прави.
За след фейс лифта не мога да кажа дали са климатици и климатроници.
Изображение
Изяж бобър - спаси дърво!

Изображение
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!


Аватар
Мнения: 5133
Регистриран на: 15.05.2003
Местоположение: Herefordshire,Ledbury
Пол: Мъж
Кара: акцизни М-паркети от острова
Мечтае да кара: много неща

Мнение от ///MapTo » 08 Яну 2008, 13:16

KickingKing написа:Така че имаме двузонови климатици, не климатроници, освен това нашите не подържата сами темепратурата докато климатроника го прави.
За след фейс лифта не мога да кажа дали са климатици и климатроници.

Троници са след фейса ;)
Сутрин като влезна в моята кола и я запаля както съм го оставил на 2ра степен,автоматично засилва за да достигне по-бързо температурата и съответно после намаля :D
Изображение
Изображение
PeReZ: Предполагам и километража (скоростомера) не показва моментната скорост, а ъгловата скорост в завой ???

Мародератор
Аватар
Мнения: 12405
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 08 Яну 2008, 13:20

KickingKing написа:Климатроника топли освен, че изстудява. Т.е. зимата палиш колата и след 10сек духа вече топлинка. Така че имаме двузонови климатици, не климатроници, освен това нашите не подържата сами темепратурата докато климатроника го прави.
За след фейс лифта не мога да кажа дали са климатици и климатроници.


Не е верно.... тва е инверторен климатик и го има в по-новите коли.... при по-старите иска двигателя да е загрял, че да стане това, за което ти говориш.... щото кат загрее двигателя и изведнъж имаме вече климатроник ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1448
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: София

Мнение от KickingKing » 08 Яну 2008, 13:49

Mollov написа:
KickingKing написа:Климатроника топли освен, че изстудява. Т.е. зимата палиш колата и след 10сек духа вече топлинка. Така че имаме двузонови климатици, не климатроници, освен това нашите не подържата сами темепратурата докато климатроника го прави.
За след фейс лифта не мога да кажа дали са климатици и климатроници.


Не е верно.... тва е инверторен климатик и го има в по-новите коли.... при по-старите иска двигателя да е загрял, че да стане това, за което ти говориш.... щото кат загрее двигателя и изведнъж имаме вече климатроник ;)

В грешка си. Освен това аз нямам климатроник защото на е36 с врътки не подържа градуси примерно ако му дадеш 24, не ти е 24 в колата, а при климатроника това е така. На теория
Изображение
Изяж бобър - спаси дърво!

Изображение
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook