халогени

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 13.02.2005
Кара: N57 3.0xd

Мнение от Hellrider » 26 Фев 2007, 23:42

копчето подава ли ток

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW E-38 E-36

Мнение от jasamon » 27 Фев 2007, 0:26

Hellrider написа:копчето подава ли ток


оно само пали релето щом цъка значи копчето баца

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW E-38 E-36

Мнение от jasamon » 27 Фев 2007, 0:28

Andronoff написа:
jasamon написа:аз само ходя до бриколаж за кабели и само предполагам :yes:

да заровим томахавката, а? :winky:[/quote
:ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: G30

Мнение от flober » 27 Фев 2007, 16:57

копчето бачка ток подава бушоните са здрави крушките са 55 в. релето цъка по кабелите след релето поне няма никви видеми проблеми ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW E-38 E-36

Мнение от jasamon » 27 Фев 2007, 17:04

има нещо гнило в Дания ама не е сиренето .я кажи как мери на буксата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: G30

Мнение от flober » 27 Фев 2007, 18:43

колата е на контакт с пуснат габарит и халогени и с уреда

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW E-38 E-36

Мнение от jasamon » 27 Фев 2007, 18:46

ела да я погледнем .майтап

триногата
Аватар
Мнения: 2001
Регистриран на: 10.01.2007
Местоположение: BMW Drink Team Bulgaria
Пол: Мъж

Мнение от Andronoff » 27 Фев 2007, 18:55

Наистина има нещо гнило! Да обобщим:
1.Копчето работи.
2.Бушоните са здрави.
3.Релето сработва.
4.Не излиза напрежение на халогените.
5.И двата халогена са отказали по едно и също време.
Не знам какво друго освен кабел може да е причината!
Почни от кутията с бушоните, проследи жиците и като излязат от кутията им обели малко изолацията и премери там. Ако няма ток, проблема е най-вероятно в релето, може да има откачена жичка някъде.. Но ако има ток там, продължавай по кабела и гледай за механични наранявания (пречупвания, сгъвания, пружинки..) Пожелавам ти успех!
Сбогом, Сами! Сбогом, Писта!
Никога няма да бъдете забравени!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW E-38 E-36

Мнение от jasamon » 27 Фев 2007, 19:05

та да почне по лесно вади релето за халогените обръща го и гуеда 8 кл идва от копче халоген 12в 4кл маса така .значи на 6 и 5 са контакта силова при извадено реле и на контакт със вкл там копчета за халоген на 6 кл трябва да има 12в ако там няма значи да търси друг бушон .ако има баце най лесно замости 6 и 5 и ако светне халоген си земи ново реле може конт. да е зацапан и да не прехвърля самото реле

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 721
Регистриран на: 19.07.2005
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е38
Мечтае да кара: Е38

Мнение от D.Pavlov » 27 Фев 2007, 20:29

Провери си бушоните 100% е изгорял!!!!!!!!!!!!!!!!!
Най-простото решение е вярно!!!!!!!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW E-38 E-36

Мнение от jasamon » 05 Мар 2007, 7:32

Andronoff написа:
jasamon написа:релето цъка но това не значи че ще светнат .оперативната на релето ти работи трябва да има още един предпазител за силова верига
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 29.06.2006
Местоположение: на пътя
Кара: 330Xi
Мечтае да кара: 760

Мнение от Christoff » 05 Мар 2007, 16:03

В този дух на темата искам да ви питам нали двата халогена са на един бушон? На мен само левия не работи, а крушката е нова.

Мене ме съмнява, че може да е от буксата на фасонката, цялата е в кал. Как може да се изчисти?
E36 316i
E30 316i
E34 520iA
E61 535d
E46 330Xi

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 13.02.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW E-38 E-36

Мнение от jasamon » 05 Мар 2007, 16:42

вадиш буксата и пръскаш със контактен шпрей .изветрява бързо и пробваш

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: G30

Мнение от flober » 07 Мар 2007, 17:22

[quote="Christoff"]В този дух на темата искам да ви питам нали двата халогена са на един бушон? На мен само левия не работи, а крушката е нова.

Мене ме съмнява, че може да е от буксата на фасонката, цялата е в кал. Как може да се изчисти?[
/quote]


да халогените са на общ бушон наи вероятно ти е за смяна крушката а при мен се оказа че релето е правило проблем но вече е ново и всичко свети

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 29.06.2006
Местоположение: на пътя
Кара: 330Xi
Мечтае да кара: 760

Мнение от Christoff » 07 Мар 2007, 21:03

Добре, а това реле къде точно се намира и какво представлява, че хич нямам представа :help:
E36 316i
E30 316i
E34 520iA
E61 535d
E46 330Xi

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook