България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
148
47%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
12
4%
Всички тези неща
116
36%
 
Общо гласове : 318
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6620
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: конете да бягат
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 26 Юни 2026, 11:26

Не мисля, че има значение дали има или няма спукана гума. Шофьорът е там да управлява машината не да се вози.

Генералното решение е едно - колкото по-бързо спрат да ги карат хора тези тежки машини толкова по-добре.
- Weakness only invites aggression. – Ronald Reagan
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have. – Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place. – Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 26 Юни 2026, 11:32

В Кресненското е паднал валяк от платформа :shock: https://www.facebook.com/reel/1044188358563784 Изпукал е GLS-a. Добре, че е било GLS , а не Опел Корса.

Както обичам да казвам, петък по всички главни артерии има катастрофа. Важното да си преди нея, а не след нея, а най-важното да не си във нея.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 846
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39, D3 W12, E89, U11, G09, G70

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Don_Diego » 26 Юни 2026, 11:56

Steen, явно не си гърмял гума, че да знаеш усещането и до колко ти е контрола над колата след това.

Според мен е заспал, сега не се спират заради жътвата и карат с по няколко карти с цел да изкарат повече пари.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1795
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07' , BMW Z4 2.5
Мечтае да кара: BMW M2

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ildivvy » 26 Юни 2026, 12:13

Крайно време е да натиснат камионджийския бранш! Явно е, че там е пълен батак всичко!

Манитенелите ни са толкова мантинели, колкото е масло една нашумяла тези дни марка масло или зехтин без маслини! Те може да са проектирани и да спрат совалка с максимална скорост, но дали това, което е монтирано по пътищата е същото нещо? Доста хора са се ориентирали в темата, което не е трудно! Типичен пример за икономика от тип тикво-дебелянофски в милата ни родина...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Мразя скапаните водачи на служебни бели 'баничарки'!!!

Ако отбиеш и пропуснеш колоната зад теб, защото си бавен, няма да ти се скъси нищо!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 26 Юни 2026, 12:55

https://www.facebook.com/reel/1006891542312667

:dunno:

"толкова безпомощен не съм се чувствал през живота си"
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6620
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: конете да бягат
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 26 Юни 2026, 13:48

ildivvy написа:Крайно време е да натиснат камионджийския бранш! Явно е, че там е пълен батак всичко!


От умрял писмо... държавата да реши проблема и още по-малко българската държава съвсем. Тоя е трябвало или изобщо да не кара или да има такава застраховка, че никой да не го наема. За бетонните ограждения пишем от 15 години тук сигурно... експертите ги откриха сега :)
- Weakness only invites aggression. – Ronald Reagan
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have. – Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place. – Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2737
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Lenco » 26 Юни 2026, 14:02

Тия двамата юнаци са собственици на валяка или на мерцедеса?
Изображение
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от немо » 26 Юни 2026, 14:03

Don_Diego написа:Steen, явно не си гърмял гума, че да знаеш усещането и до колко ти е контрола над колата след това.


Ееее, ти се обърка нещо , стинката да не знае ? :mhihi:
На клипа, дето @andy го е пуснал на предната страница ако караше стинката щеше да има само леко заклащане.... :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2737
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Lenco » 26 Юни 2026, 15:24

Ришки проход. Нещо се случва с камионджиите.
Екранна снимка 2026-06-26 152203.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1054
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X5+M2

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от msi200 » 26 Юни 2026, 16:06

В България масово камионите са стари и със скапани гуми и едвам се движат. Отделно не се спазват часове, ограничения и т.н. Познавам доста хора в бизнеса и според мен даже са малко катастрофите за тази обстановка :(
I love the sound of V8 in the morning...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3929
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 26 Юни 2026, 16:18

Рейсърът от катастрофата с двете деца вчера между БМВ и мини моторче :censored:

Коефицент на интелигентност вероятно под 70 :dunno: :help:


Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1623
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Jordana » 26 Юни 2026, 16:58

Нищо си му няма на камьонския трафик , същия като всяка година . 200 000 транзитни тира месечно ..
През граничните пунктове на България преминават средно между 200 000 и 250 000 тежкотоварни автомобила (ТИР) месечно в двете посоки.Около 65-70% от общия трафик е концентриран на българо-турската граница (най-вече на ГКПП Капитан Андреево и ГКПП Лесово), тъй като страната е основен сухоземен мост между Европа и Близкия изток.

Още 45 000 български превозвачи търкалят 17 000 български тира всеки ден. Още 2015г пиша по тия теми че подобен трафик съсипва българските пътища които и без това са в окаяно състояние .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2501
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда
Мечтае да кара: RAUH

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от kiko » 26 Юни 2026, 17:01

А още не е почнало масовото прибиране на талибаните от европата!! :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8439
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 26 Юни 2026, 18:40

zAcK написа:...


https://www.facebook.com/reel/1330144051975575

Още две деца... Още две семейства, чиито животи никога няма да бъдат същите.

Всеки път след подобна трагедия слушаме едни и същи обещания "ще има мерки", "ще има проверки", "ще се направи анализ". След няколко дни темата отминава... до следващата катастрофа. А те са ЕЖЕДНЕВИЕ!!!

В България войната по пътищата не е просто израз. Всеки ден хора загиват, а твърде често сред тях са млади момчета и момичета, които тепърва е трябвало да живеят, да мечтаят, да създават семейства.

Не можем да приемаме това за нормално. Не може всяка година десетки семейства да погребват децата си, докато институциите реагират едва след поредната трагедия. Нужни са не пресконференции, а реален контрол, безопасна инфраструктура, ефективни наказания за опасното шофиране и последователна политика, която поставя човешкия живот на първо място.

Няма значение кой е на власт и коя партия управлява, резултатът е един и същ, всички, които носят отговорност за безопасността по пътищата, трябва да си зададат въпроса защо това продължава да се случва. Най-тъжното е, че след седмица всички ще говорят за нещо друго, но за родителите на тези деца времето ще спре завинаги. :( :( :(

Яд ме е... бесен съм... но нищо не може да се направи! НИЩО!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8439
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 26 Юни 2026, 18:51

https://www.facebook.com/reel/1580342533708896

КВО, ДА ГО ЕББА СТАА, БЕ?!?!?!

да не са ни нападнали/превзели извънземни :shock: :kuku: :help: :banghead: :censored: :ranting:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook