Здравословен живот, или...
Модератор: Общи модератори
- barabqga
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 193
- Регистриран на: 19.11.2009
- Местоположение: Царево
- Пол: Мъж
Re: Здравословен живот, или...
Кой е най-аграрния регион в щатите?enigma написа:Това е една от основните причини да живея в аграрен район - изключително лесно е всичко да се намери от местни производители, на които можеш да имаш доверие. В магазини рядко стъпваме…
Изпратено от моят motorola edge 50 neo с помощта на Tapatalk
- enigma
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 169
- Регистриран на: 5.01.2005
- Местоположение: Setec Astronomy
Re: Здравословен живот, или...
barabqga написа:Кой е най-аграрния регион в щатите?enigma написа:Това е една от основните причини да живея в аграрен район - изключително лесно е всичко да се намери от местни производители, на които можеш да имаш доверие. В магазини рядко стъпваме…
Изпратено от моят motorola edge 50 neo с помощта на Tapatalk
Близо до мен, ама не съвсем моя район
Sacramento is officially recognized as America's Farm-to-Fork Capital. Surrounded by 1.5 million acres of farmland, the region produces over 160 different crops and feeds the global market. This massive agricultural output drives a year-round culinary scene of local growers, Michelin-recognized chefs, and farmers' markets
enigma
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
- Jordana
- старши ентусиаст

-
- Мнения: 1623
- Регистриран на: 4.08.2011
- Местоположение: Карантина баце ....
- Пол: Мъж
- Кара: през просото
- Мечтае да кара: леговището на смог
- Детайли за колата: баничарка
Re: Здравословен живот, или...
Аграрен район е много мъгливо понятие . Би трябвало да се гледа за много крави и ранчота ако говорим за масло и мляко. Такава ерия се нарича ковбойски район с много ранчота крави и ковбойци на коне ...
Последна промяна Jordana на 26 Юни 2026, 12:14, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
- enigma
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 169
- Регистриран на: 5.01.2005
- Местоположение: Setec Astronomy
Re: Здравословен живот, или...
Jordana написа:Аграрен район е много мъгливо понятие . Би трябвало да се гледа за много крави и ранчота ако говорим за масло и мляко. Такава ерия се нарича ковбойски район с много ранчота крави и ковбои ...
Мъгливо е при тебе. Това е Америка, има от всичко по много, особено крави
enigma
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
- drifty
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 271
- Регистриран на: 18.12.2013
- Местоположение: Велико Търново
- Пол: Мъж
- Кара: E39 528i, Simson S51
- Мечтае да кара: Е39 М5
- Детайли за колата: Powered by шпер
Re: Здравословен живот, или...
b_u_b_o написа:Всичко хубаво, само не разбирам хора дето пушат цигари, наливат алкохол, нагъват вафли, чипсове, бисквитки и какво ли още не което е откровена отрова реват, че им кръщават маслото. Или ако сам си го правя е ок, ако е друг е кофти.Не че оправдавам ония, те са публичен линч. Просто ми направи впечатление, най-гласовитите възмутени около мен, че са от тия дето най-зле се хранят и живеят
Любопитно ми е, понеже неведнъж съм мяркал твои мнения за храненето, всъщност каква долу горе диета имаш и как се справяш извън вкъщи - заведения, почивки и т.н?

- b_u_b_o
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 92
- Регистриран на: 28.09.2015
- Пол: Мъж
- Кара: Tesla M3LR, e90 330xd, gsxr 600 k8
Re: Здравословен живот, или...
Аз съм от на Бум бум сектата с кетото
Вече 4 години, преди това над 10 на нисковъглехидратно просто. Е, с изключение на утре и в други ден в които съм си приготвил да изям близо кило въглехидрат. Ама ще правя дуатлон на витоша 100, та не се брои тая захар. Иначе с излизанията и почивките е тегава история. Като цяло успявам да хапна навънка, за 1-2 хранения на месо и салата се преживява, ама ако е за по дълго не става щото трябва и мазнини, а в ресторанта се мръщят ако им поръчам парче сланина или бучка масло...пробвал съм.
Затова и избягвам да ходя по почивки с осигурена храна. Задължително гледам да е къща/апартамент с кухня за да мога да си готвя. Попринцип една седмица ще се преживее на каквато и да е храна, ама гледам ако мога да го избегна.
- bum_bum
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 12080
- Регистриран на: 22.07.2003
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: турбо бмв
Re: Здравословен живот, или...
Кило усвоими въглехидрати на фона ма общите изгорени калории за всичките тия километри, всъщност не е кой знае какво. Като сметнеш общия енергоразход, тия 4000 калории и тези от гликогена, всъщност по-голямата част от разхода ще ти дойде пак от мазнините.
За почивките само ще отбележа, че от доста време като отида на почивка, независимо дали ол инклузиНГ или не, не изяждам цялото ядене на света и всичките налични там боклуци за да се почувствам, че съм почивал.
Това е нещо като народопсихология и не само у нас - щом си на почивка, всичко може. И защо? Какво ти носи това да преядеш с пици, сладоледи, торти?
Хубаво, да кажем яде ти се. Изяж една пица, изяж една торта, изяж един сладолед. Яж само глупости и боклуци ако ще, но не яж повече калории, отколкото гориш.
Не е оптимално, но утре ще се върнеш същите кила, леко омазнен евентуално и толкова, нищо непоправимо в кратък срок без да се налага да се изтезаваш.
При тия, които се хранят кето, НвХ или друг някакъв здравословен там режим по медицински показания това вече не е много ОК, но пак е по-добре от безконтролното ядене на каквото и да е само защото си на почивка.
Аз понеже напоследък взех да чета и психология на храненето, освен физиология една причина за това поведение се корени в културата, която ни насаждат още от малки.
Мисля, че съм споменавал - преди 2 години децата завършват и се чудим там с родителите как да отпразнуваме. Ние казваме - да се разходим до водопадите, да потичат децата в гората, да се позабавляват.
В крайна сметка всички останали родители единодушно решиха да отидем на пицария.
Е, ти това дете как искаш утре да свърже един празник с нещо различно от ядене?
После идва и физиологичната причина за преяждането. Човек за добро или лошо е създаден да яде определени храни. Тогава и само тогава хормоналната сигнализация за глад и ситост работи както е предвидено.
В комбинация а факта, че никога в историята на човечеството изобилието на храна не е било толкова достъпно виждаме това, което се случва днес.
Постоянно сме обкръжени от ултрапреработени храни, които се бъзикат с хормоните ни. Ядейки ги не получаваме естествения сигнал кога е достатъчно и хладилника е пълен с тях.
Освен това вече сме изградили и психическата нагласа - като си радостен ядеш нещо за награда, като си ръце ядеш нещо за успокоение.. е, как да стане?
За почивките само ще отбележа, че от доста време като отида на почивка, независимо дали ол инклузиНГ или не, не изяждам цялото ядене на света и всичките налични там боклуци за да се почувствам, че съм почивал.
Това е нещо като народопсихология и не само у нас - щом си на почивка, всичко може. И защо? Какво ти носи това да преядеш с пици, сладоледи, торти?
Хубаво, да кажем яде ти се. Изяж една пица, изяж една торта, изяж един сладолед. Яж само глупости и боклуци ако ще, но не яж повече калории, отколкото гориш.
Не е оптимално, но утре ще се върнеш същите кила, леко омазнен евентуално и толкова, нищо непоправимо в кратък срок без да се налага да се изтезаваш.
При тия, които се хранят кето, НвХ или друг някакъв здравословен там режим по медицински показания това вече не е много ОК, но пак е по-добре от безконтролното ядене на каквото и да е само защото си на почивка.
Аз понеже напоследък взех да чета и психология на храненето, освен физиология една причина за това поведение се корени в културата, която ни насаждат още от малки.
Мисля, че съм споменавал - преди 2 години децата завършват и се чудим там с родителите как да отпразнуваме. Ние казваме - да се разходим до водопадите, да потичат децата в гората, да се позабавляват.
В крайна сметка всички останали родители единодушно решиха да отидем на пицария.
Е, ти това дете как искаш утре да свърже един празник с нещо различно от ядене?
После идва и физиологичната причина за преяждането. Човек за добро или лошо е създаден да яде определени храни. Тогава и само тогава хормоналната сигнализация за глад и ситост работи както е предвидено.
В комбинация а факта, че никога в историята на човечеството изобилието на храна не е било толкова достъпно виждаме това, което се случва днес.
Постоянно сме обкръжени от ултрапреработени храни, които се бъзикат с хормоните ни. Ядейки ги не получаваме естествения сигнал кога е достатъчно и хладилника е пълен с тях.
Освен това вече сме изградили и психическата нагласа - като си радостен ядеш нещо за награда, като си ръце ядеш нещо за успокоение.. е, как да стане?
- Jordana
- старши ентусиаст

-
- Мнения: 1623
- Регистриран на: 4.08.2011
- Местоположение: Карантина баце ....
- Пол: Мъж
- Кара: през просото
- Мечтае да кара: леговището на смог
- Детайли за колата: баничарка
Re: Здравословен живот, или...
Децата тябва още от училище да свикнат с правилната храна ...
https://www.youtube.com/shorts/98HqjHQG6XE
https://www.youtube.com/shorts/98HqjHQG6XE
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
- enigma
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 169
- Регистриран на: 5.01.2005
- Местоположение: Setec Astronomy
Re: Здравословен живот, или...
bum_bum написа:
Мисля, че съм споменавал - преди 2 години децата завършват и се чудим там с родителите как да отпразнуваме. Ние казваме - да се разходим до водопадите, да потичат децата в гората, да се позабавляват.
Jordana написа:Децата тябва още от училище да свикнат с правилната храна ...
https://www.youtube.com/shorts/98HqjHQG6XE
При нас пак отчасти защото е аграрен район - училищата си имат зеленчукови градини, отглеждат се пилета - и децата се занимават с това. За обяд каквото не идва от градината идва прясно от местни фермери. Тези инициативи тръгнаха между другото от любимата ти Мишел Обама. https://www.gov.ca.gov/about/first-part ... rm2school/
enigma
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
- Jordana
- старши ентусиаст

-
- Мнения: 1623
- Регистриран на: 4.08.2011
- Местоположение: Карантина баце ....
- Пол: Мъж
- Кара: през просото
- Мечтае да кара: леговището на смог
- Детайли за колата: баничарка
Re: Здравословен живот, или...
Явно традициите не са това което бяха ..При нас пак отчасти защото е аграрен район - училищата си имат зеленчукови градини, отглеждат се пилета - и децата се занимават с това
https://www.youtube.com/watch?v=eHzelG19nEk
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
- enigma
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 169
- Регистриран на: 5.01.2005
- Местоположение: Setec Astronomy
Re: Здравословен живот, или...
Хехе, така може да ги възпитават в Тексас и Аризона. В Калифорния - нали знаеш, някоя инициатива като идва от демократите винаги има уловка. С тая програма промиват мозъците на децата с климатични промени, sustainability, и други такива глупости - вместо да ги пратят чираци да монтират климатици 

enigma
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
- Jordana
- старши ентусиаст

-
- Мнения: 1623
- Регистриран на: 4.08.2011
- Местоположение: Карантина баце ....
- Пол: Мъж
- Кара: през просото
- Мечтае да кара: леговището на смог
- Детайли за колата: баничарка
Re: Здравословен живот, или...
Имаш явно зъб на някой местен климатичен техник дето ти е одрал кожата за емонта на стария климатик , често ги споменаваш тия климатици не знам защо 

Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани
