България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Модератор: Общи модератори
- TNT
- младши ентусиаст

-
- Мнения: 322
- Регистриран на: 30.04.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Мечтае да кара: 911
- laviatan
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 3210
- Регистриран на: 13.02.2008
- Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
- Пол: Мъж
- Кара: Всичко що е BMW , баничарки
- Мечтае да кара: M1
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Отново и за пореден път тежък инцидент
Да го е страх човек вече да пътува
https://dnes.dir.bg/intsidenti/kamion-p ... a-zaginali
Да го е страх човек вече да пътува
https://dnes.dir.bg/intsidenti/kamion-p ... a-zaginali
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !
Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !
Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа
- b_u_b_o
- кандидат ентусиаст

-
- Мнения: 92
- Регистриран на: 28.09.2015
- Пол: Мъж
- Кара: Tesla M3LR, e90 330xd, gsxr 600 k8
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Ето на тоя фон за мен обсъжданите по-горе максимални скорости са глупост. При ограничение 140км/ч реалната ненаказуема скорост е 155км/ч. И тука не играе колко велик шофьор си и колко ти е хубава колата и с колко скъпи гуми си, както се успокояват много хора. Инциденти се случват и когато се случат разликата от това дали ще умреш или живееш е основно в скоростта. Не разбирам това бързане, особено за страна с нашите размери където колкото и да се напиняш я спестиш 30-40мин от единия ѝ край до другия, я не. 

- TNT
- младши ентусиаст

-
- Мнения: 322
- Регистриран на: 30.04.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Мечтае да кара: 911
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Света се развива, колите стават по-бързи, по-сигурни и по-стабилни. Очаква се да имаме и по-добри пътища. Аз мисля, че скоростите трябва да се качват, а не свалят. Все едно влаковете да ги направим да се движат с 40 всичките по логиката, че ако бързаш, ще си хванеш самолета. За момента мисля, че са ни повече от ок ограниченията, но не трябва и да се намалят.
- Lenco
- Старши скрапер
-
- Мнения: 2737
- Регистриран на: 16.04.2008
- Местоположение: Бургас и малко в София
- Пол: Мъж
- Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
- Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
- Детайли за колата: Powered by M43b19
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
TNT написа:Света се развива ...... Все едно влаковете да ги направим да се движат с 40 всичките по логиката, че ако бързаш, ще си хванеш самолета. За момента мисля, че са ни повече от ок ограниченията, но не трябва и да се намалят.
Не си много далеч от истината.
2026 г. Средната скорост на влаковете в България варира между 35 км/ч (включвайки честите закъснения и ремонти) и около 47 км/ч за редовните пътнически превози
- b_u_b_o
- кандидат ентусиаст

-
- Мнения: 92
- Регистриран на: 28.09.2015
- Пол: Мъж
- Кара: Tesla M3LR, e90 330xd, gsxr 600 k8
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Това, че стават по-безопасни не значи, че са безопасни за тия скорости. По-скоро преди 50 години катастрофа с максимална скорост е било равно на почти сигурна смърт. Сега е намаляла опасността, ама пак не е никак малка. Сравнението с влак е неуместно, щото там нещата не се объркват толкова лесно колкото с кола, на релси си все пак.
А за качването...може, ама когато си намалил риска да клони към 0% тогава. А не "преди при удар 120км/ч шанса да оцелея е бил 30%, сега е 20%, дай да вдигна скоростта на 130км/ч, че пак да ми е шанса 30%".
А за качването...може, ама когато си намалил риска да клони към 0% тогава. А не "преди при удар 120км/ч шанса да оцелея е бил 30%, сега е 20%, дай да вдигна скоростта на 130км/ч, че пак да ми е шанса 30%".
- TNT
- младши ентусиаст

-
- Мнения: 322
- Регистриран на: 30.04.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Мечтае да кара: 911
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Т.е. викаш от 2002-ра като са вдигнали на 130 (когато си беше пълно с лади, жигули и москвичи), до 2012 , когато все още имаше още руски автомобили и еърбег си беше екстра, до днес - няма развитие ? 2012 средната възраст е била автомобил 1992, която няма АБС, а днес средната кола е 2006-та. И има автомобили, които се шофират сами. Плюс пълно с коли по над 2 тона, с които отсичаш по-малки дървета. Няма база за сравнение. Разбира се, пак повтарям - повече от това не трябва да се вдига. За по-бързо - повече построени магистрали трябват.
- b_u_b_o
- кандидат ентусиаст

-
- Мнения: 92
- Регистриран на: 28.09.2015
- Пол: Мъж
- Кара: Tesla M3LR, e90 330xd, gsxr 600 k8
Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?
Викам, че вместо да си налягаме парцалите и да не плащаме с живота си за привилегията да се придвижваме, ние малко да намалим риска и решаваме да компенсираме с още малко скорост. Тоест какво излиза, по-важно ни е да стигнем бързо, не да намалим жертвите. И не говоря за България, нито за 20 години времева рамка, говоря за мобилността като цяло от както съществува в световен мащаб.
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: Don_Diego