България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
148
47%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
12
4%
Всички тези неща
116
36%
 
Общо гласове : 318
Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2737
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Lenco » 23 Юни 2026, 14:23

Онуй, другото сиган със 170 не можа да обърне автобуса, а удара беше по-високо, а туй мангал със 115 го катурна :dunno: :dunno: :dunno: :dunno: :dummy: :dummy: :dummy:
И каква е тази гонка, хората са си карали почти в ограничението.
Дали вещото лице е Проф. Станимир Карапетков?
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 23 Юни 2026, 15:17

Абсурд. Преди години един беше натресал автобус, в който беше майка ми. Там беше с над 100. Да го обърне със 115 - никъв шанс.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i, Simson S51
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от drifty » 23 Юни 2026, 15:35

Нали километража му бил забил на 220, бая лъже тоя километраж, той ако беше карал със 115 по километраж тъкмо щеше да е в толеранс - 63-4км/ч реално.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 23 Юни 2026, 15:45

Сигурно километража е в евро и трябва да смятаме х1,95 :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: G30 530D MHEV

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от andy » 23 Юни 2026, 15:49

За балами ни взеха явно, баси държавата, баси експертите....думи нямам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 846
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39, D3 W12, E89, U11, G09, G70

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Don_Diego » 23 Юни 2026, 15:55

TNT написа:Маркировка ? Кво е тва :dunno: До нас направиха една нова дебилна миналата седмица, вече изглежда като на 3 години.


Аз съм забелязал, че тези временните дето ги слагат при ремонти са доста по-трайни от постоянните :mhihi: :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6620
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: конете да бягат
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 23 Юни 2026, 17:51

enigma написа:https://youtu.be/eFztBq6qLgI?t=923


Саундтракът е топ...

Тия изотски мейнфрейми за криптиране ли са ги ползвали... не ми се заглеждаше в детайли.

п.с.
616!
- Weakness only invites aggression. – Ronald Reagan
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have. – Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place. – Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 4557
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 23 Юни 2026, 18:13

Отивам преди малко до Лукойла, куките са сложили триногата да снима спускащите се по Шипченски, гледам няма никой в колата. Момчетата влезнали вътре в бензиностанцията, седят си на хладничко на масичките, бият си лафчето. :clap:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d `21 Tesla 3 Perfomance

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005
Местоположение: Setec Astronomy

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от enigma » 23 Юни 2026, 18:33

steeN написа:
enigma написа:https://youtu.be/eFztBq6qLgI?t=923


Саундтракът е топ...

Тия изотски мейнфрейми за криптиране ли са ги ползвали... не ми се заглеждаше в детайли.

п.с.
616!



А, чак пък криптиране... на тези мейнфрейми имаше специализиран софтуер за картотекиране на следени лица, операции, аналитична дейност, проследяване на връзки...
enigma
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 24 Юни 2026, 8:51

Kroki написа:Отивам преди малко до Лукойла, куките са сложили триногата да снима спускащите се по Шипченски, гледам няма никой в колата. Момчетата влезнали вътре в бензиностанцията, седят си на хладничко на масичките, бият си лафчето. :clap:

Това звучи като... +35% увеличение 8)
Изображение

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 804
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от driver69 » 24 Юни 2026, 8:53

TNT написа:
Kroki написа:Отивам преди малко до Лукойла, куките са сложили триногата да снима спускащите се по Шипченски, гледам няма никой в колата. Момчетата влезнали вътре в бензиностанцията, седят си на хладничко на масичките, бият си лафчето. :clap:

Това звучи като... +35% увеличение 8)

е то няма особено значение дали пазят триногата, докато правят лицеви опори на слънце или бройкат мацките от столовете на кафето в бензиностанцията...

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1902
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Калининград
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: Волга
Детайли за колата: Лада 2105

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Юни 2026, 9:00

Не бе, аз се чудя кога на някои хора притежаващи кросови мотори ще им писне и ще потрошат няколко камери с една бухалка така докато някой си бие айляка някъде...
На кръговото на Цалапица посока Пазарджик като ходих на събора и на отиваме и на връщане видях патрулка с мобилна камера вътре, кука не видях, сигурно беше отсреща в колата на толаджиите или в бензиностанция ли имаше там... :dunno:
In God we trust, all others we track.
Само ПАТРИАРХ Кирил може да ме съди! :mhihi:
I feel the need, the need for speed.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1795
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07' , BMW Z4 2.5
Мечтае да кара: BMW M2

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ildivvy » 24 Юни 2026, 12:36

driver69 написа:
TNT написа:
Kroki написа:Отивам преди малко до Лукойла, куките са сложили триногата да снима спускащите се по Шипченски, гледам няма никой в колата. Момчетата влезнали вътре в бензиностанцията, седят си на хладничко на масичките, бият си лафчето. :clap:

Това звучи като... +35% увеличение 8)

е то няма особено значение дали пазят триногата, докато правят лицеви опори на слънце или бройкат мацките от столовете на кафето в бензиностанцията...


Ами поне от 'кумова срама' да си стоят на работното място... +35% за ушаците... Неграмотни нещастници!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Мразя скапаните водачи на служебни бели 'баничарки'!!!

Ако отбиеш и пропуснеш колоната зад теб, защото си бавен, няма да ти се скъси нищо!!!

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 24 Юни 2026, 12:40

Вече сме в Шенген, чужденците идват по-лесно и бързо, харесаха им нашите ограничения :mhihi:

https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... UQ4BqC4Tmr

Напук на екологията - европейски държави вдигат максималната скорост. В някои от тях ограничението по магистралите вече достига 150 км/ч
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8439
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 24 Юни 2026, 13:00

150 си е топ скорост, ако има път, де :lol: :D

от софия до ботевград на места и 120 е много :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook