Истина или измислица?
Модератор: Общи модератори
Re: Истина или измислица?
enigma написа:... клоните са прекършени, не рязани.
Това е правено от някой дилетант. Всеки препър носи Щилка в раницата си

Аз съм на възраст, в която да съм "Добър в леглото" означава, че не хъркам, не пърдя и не дърпам одеалото към себе си.
- enigma
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 169
- Регистриран на: 5.01.2005
- Местоположение: Setec Astronomy
Re: Истина или измислица?
BMW_POWER написа:enigma написа:... клоните са прекършени, не рязани.
Това е правено от някой дилетант. Всеки препър носи Щилка в раницата си
За пръв път чувам… това сигурно е канадска мода, там при вас като излезеш не знаеш кога ще падне някое дърво да те затапи
ПП - а пък американските парашутистки висят на дървото докато дойде някой да ги спаси
https://www.youtube.com/shorts/nxRblkdHbxg
enigma
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
- Jordana
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 1623
- Регистриран на: 4.08.2011
- Местоположение: Карантина баце ....
- Пол: Мъж
- Кара: през просото
- Мечтае да кара: леговището на смог
- Детайли за колата: баничарка
Re: Истина или измислица?
Защо не им давате ампула с новичок , да сложат край на мъките ако увиснат като прани гащи на дръвото . Такава щета какво да и спасяват...ПП - а пък американските парашутистки висят на дървото докато дойде някой да ги спаси

Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
Re: Истина или измислица?
enigma написа:BMW_POWER написа:enigma написа:... клоните са прекършени, не рязани.
Това е правено от някой дилетант. Всеки препър носи Щилка в раницата си
За пръв път чувам…
Ма на тебе всичко ти е "за първи път"
Как според тебе ескимосите си прават иглутата, знаеш ли? От най-древни времена си има една и съща технология. Вади машината, реже леда на блокчета и сглобява
Тебе, ако те е гонила крава, тях ги гонят бели мечки.Аз съм на възраст, в която да съм "Добър в леглото" означава, че не хъркам, не пърдя и не дърпам одеалото към себе си.
- Jordana
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 1623
- Регистриран на: 4.08.2011
- Местоположение: Карантина баце ....
- Пол: Мъж
- Кара: през просото
- Мечтае да кара: леговището на смог
- Детайли за колата: баничарка
Re: Истина или измислица?
Абе така и така стана въпрос за големия крак , защо не пробваш да го причакаш там до тая колиба криптида ? Опасваш със лазари периметъра и залягаш в колибата със пушката готова за стрелба . Като наближи онова нещо , стреляш на месо . Обаче имай предвид че то прави гадни номера , обикновено мята камъни да те провокира да се издадеш къде е пусията . Не е лошо да се организирате поне двама трима ловци на биг фут , за по голяма достовеност после като разказвате как тъкмо да го гепите и сте изтървали биг фута ..
https://www.youtube.com/watch?v=c-o54WMwWUc
https://www.youtube.com/watch?v=c-o54WMwWUc
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
- enigma
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 169
- Регистриран на: 5.01.2005
- Местоположение: Setec Astronomy
Re: Истина или измислица?
Защото не ме вълнува чак толкова. А и едва ли ще се върне на същото място. Тази ерия е 3600+ км^2 и е трудно проходима , има на места и нелегални плантации на канабис - дори и тях шерифите с цялата им екипировка, кучета, хеликоптери и дрони трудно ги намират. Обикновено ги намират защото отклоняват водата или замърсяват с някакви пестициди.
enigma
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
- Jordana
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 1623
- Регистриран на: 4.08.2011
- Местоположение: Карантина баце ....
- Пол: Мъж
- Кара: през просото
- Мечтае да кара: леговището на смог
- Детайли за колата: баничарка
Re: Истина или измислица?
Как така не ти е интересно ??!
Ако не хванете нещото , поне може да намерите следи и да станете известни . Например отпечатък от голям крак в блатиста почва , можете да измерите със шублер колко му е нокътя на големия пръст . Ако имате късмета на начинаещите и ви провърви повече може да се натъкнете и на говно от буг фут , да го изследвате и да разберете какво е ял миналия месец ... 

Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
- enigma
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 169
- Регистриран на: 5.01.2005
- Местоположение: Setec Astronomy
Re: Истина или измислица?
Jordana написа:Как така не ти е интересно ??!Ако не хванете нещото , поне може да намерите следи и да станете известни . Например отпечатък от голям крак в блатиста почва , можете да измерите със шублер колко му е нокътя на големия пръст . Ако имате късмета на начинаещите и ви провърви повече може да се натъкнете и на говно от буг фут , да го изследвате и да разберете какво е ял миналия месец ...
Не ми е интересно, защото си имам извънземни технологии да си чопля, те са по-полезни
От тоя биг фут аз лично нямам какво да науча. Ако реша и аз мога да се скрия в тая гора и никой да не ме намери цял живот...enigma
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
- Jordana
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 1623
- Регистриран на: 4.08.2011
- Местоположение: Карантина баце ....
- Пол: Мъж
- Кара: през просото
- Мечтае да кара: леговището на смог
- Детайли за колата: баничарка
Re: Истина или измислица?
Искаш да кажеш че сте получили технологии от зелените , или просто си мислите че имате извънземни технологии ? 
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
- enigma
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 169
- Регистриран на: 5.01.2005
- Местоположение: Setec Astronomy
Re: Истина или измислица?
Jordana написа:Искаш да кажеш че сте получили технологии от зелените , или просто си мислите че имате извънземни технологии ?
Не просто сме ги получили - сами си ги вземаме - tactically acquired
Нали знаеш, колкото и да е напреднала една цивилизация, рано или късно си намира майстора сред местните аборигени
Captain James Cook was killed on February 14, 1779, during a violent confrontation with indigenous Hawaiians at Kealakekua Bay, Hawaii. The incident erupted after Cook attempted to kidnap the ruling chief, Kalaniʻōpuʻu, to hold him hostage for the return of a stolen ship's boat.
Cook had successfully used the strategy of capturing local leaders to recover stolen goods during his previous Polynesian voyages. However, the situation in Hawaii quickly deteriorated. When a separate incident left a local Hawaiian chief dead across the bay, tensions boiled over, and Cook’s party was surrounded by a large, hostile crowd.
enigma
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
- Jordana
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 1623
- Регистриран на: 4.08.2011
- Местоположение: Карантина баце ....
- Пол: Мъж
- Кара: през просото
- Мечтае да кара: леговището на смог
- Детайли за колата: баничарка
Re: Истина или измислица?
Ясно , вместо да въртите изгоден бизнес с гостите от Нубиру - огледалца и мъниста срещу банани и кокоси Вие им крадете транспортната капсула от кораба майка . После ги нападате и убивате главния зелен . После разграбвате кораба убивате екипажа и си правите чеверме от зелените ...Доста лош пример за останалите извънземни , изобщо не е чудно че се крият и избягват контактите от третия вид 

Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
- enigma
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 169
- Регистриран на: 5.01.2005
- Местоположение: Setec Astronomy
Re: Истина или измислица?
Jordana написа:Ясно , вместо да въртите изгоден бизнес с гостите от Нубиру - огледалца и мъниста срещу банани и кокоси Вие им крадете транспортната капсула от кораба майка . После ги нападате и убивате главния зелен . После разграбвате кораба убивате екипажа и си правите чеверме от зелените ...Доста лош пример за останалите извънземни , изобщо не е чудно че се крият и избягват контактите от третия вид
Политиката не я решавам аз - пиши на любимия ти президент като имаш проблем с това
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
enigma
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
- Jordana
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 1623
- Регистриран на: 4.08.2011
- Местоположение: Карантина баце ....
- Пол: Мъж
- Кара: през просото
- Мечтае да кара: леговището на смог
- Детайли за колата: баничарка
Re: Истина или измислица?
Една заблуда насаждана от десетилетия битува сред хората , особено една прослойка от дървопрегръщачи са особено активни да разпростарняват лъжата че дърветата са полезни щото отделят кислород който дишаме и без тях хората загиват . Това е абсолютна глупост и лъжа , всяко едно дърво което използва фотосинтеза отделя кислород и свързва СО2 за да получи глюкоза и другите производни фруктоза нишесте целулоза ... Но за едно денонощие то потребява половината от кислорода който е произвело през деня когато има фотосинтеза . В края на живота на всяко едно растение настъпва процес на гниене който потребява/свързва и тази половина от кислорода която растението е отделило през живота си . Така че баланса в кръговрата на веществата е нулев , точно нула е ползата за кислорода във атмосферата от горите . И без нито едно дърво на планетата кислорода в атмосферата няма да намалее нито ще изчезне . Белия дроб на планетата бла бла бла глупости на търкалета ...
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...
- dhtj
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 149
- Регистриран на: 22.01.2010
- Пол: Мъж
- Кара: E90 330d Individual, CBR1000RR
- Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...
Re: Истина или измислица?
Jordana написа:Една заблуда насаждана от десетилетия битува сред хората , особено една прослойка от дървопрегръщачи са особено активни да разпростарняват лъжата че дърветата са полезни щото отделят кислород който дишаме и без тях хората загиват . Това е абсолютна глупост и лъжа , всяко едно дърво което използва фотосинтеза отделя кислород и свързва СО2 за да получи глюкоза и другите производни фруктоза нишесте целулоза ... Но за едно денонощие то потребява половината от кислорода който е произвело през деня когато има фотосинтеза . В края на живота на всяко едно растение настъпва процес на гниене който потребява/свързва и тази половина от кислорода която растението е отделило през живота си . Така че баланса в кръговрата на веществата е нулев , точно нула е ползата за кислорода във атмосферата от горите . И без нито едно дърво на планетата кислорода в атмосферата няма да намалее нито ще изчезне . Белия дроб на планетата бла бла бла глупости на търкалета ...
А от какво зависи количеството кислород в земната атмосфера и защо е варирало през годините?
- enigma
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 169
- Регистриран на: 5.01.2005
- Местоположение: Setec Astronomy
Re: Истина или измислица?
Йордана, какво си набрал на дърветата пък сега?
Това са сигурно някакви булгар дървета, които крадат повече кислород отколкото произвеждат
В нормалните демокрации дърветата бълват големи количества кислород.
Абе май завиждаш щото дърветата имат и охладително действие, благодарения на “изпарителният ефект” - водата , която поемат през корените се изпарява през листата.
И затова ей сега следобеда като дремя в гората не ми трябват твоите климатици. А ти се пържиш в каменната крепост
Имам един съсед такъв мрази дърветата, че са много работа и е изсякъл всичко около къщата. Като минавам климатикът му все бръмчи на макс, добре поне че има солари малко да му охладят сметката за тока
Това са сигурно някакви булгар дървета, които крадат повече кислород отколкото произвеждат
Абе май завиждаш щото дърветата имат и охладително действие, благодарения на “изпарителният ефект” - водата , която поемат през корените се изпарява през листата.
И затова ей сега следобеда като дремя в гората не ми трябват твоите климатици. А ти се пържиш в каменната крепост

Имам един съсед такъв мрази дърветата, че са много работа и е изсякъл всичко около къщата. Като минавам климатикът му все бръмчи на макс, добре поне че има солари малко да му охладят сметката за тока
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
enigma
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани
