масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло въпр
Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори
64 мнения
• Страница 3 от 5 • 1, 2, 3, 4, 5
- Dream_BMW
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 658
- Регистриран на: 25.04.2008
- Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
- Пол: Мъж
- Кара: E46 330i седан .03
- Мечтае да кара: Това което има
- Детайли за колата: Черна.
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло въпр
laviatan написа:Не е ли най-добре с Декстрон 2 . И двете ми Е36-ци са си с такова и не съм имал никога проблем с хидравликата. На едната започна до просвирва-смених маслото един път,карах с него 200-300 км.,после друго казанче и друго масло и вече 3-та година си е супер .
Такова уж трябва да е,но нали Декстрон III било по-новия(по-добрия) вариант на Декстрон II и за това повечето се полъгваме да слагаме от него.В друга тема също бях чел колега да сподели,че с Декстрон III хидравликата сутрин в студа му била доста по-тежка.
По-горе в темата някой бе дал съвет,че преди да се допитаме до "специалистите" от BMW представителствата е хубаво да съберем повече инфо от тук.
На приемчика му е лесно като чукне по VIN какви трябва да са ти маслата,но например на моята маслото в скоростната кутия по VIN излиза да е ATF като на 90% от Е36-ците,но на табелката на кутията си пише MTF.Ха познайте от два пъти какво масло ме караха,че да си взема когато ги питах.
- laviatan
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 3210
- Регистриран на: 13.02.2008
- Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
- Пол: Мъж
- Кара: Всичко що е BMW , баничарки
- Мечтае да кара: M1
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло въпр
Да позная ли 
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !
Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !
Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа
- Dream_BMW
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 658
- Регистриран на: 25.04.2008
- Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
- Пол: Мъж
- Кара: E46 330i седан .03
- Мечтае да кара: Това което има
- Детайли за колата: Черна.
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло въпр
laviatan написа:Да позная ли
Няма нужда хаха.
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло въпр
vaykisss написа:така аз карам и пежо (по принудаслужебно )значи на пежото хидравликата е 300 пъти по лека от на е36 (ама имат и 15 години разлика
,а пежото не съм сигурен дали ще изкара и половината км от на бмв
,като казах че след смяната със зелено масло е по лек волана имам предвид 1 идея по лек,аз на това се надявах със смяната на маслото(щото 15 години е тая кола все пак и със сигурност няма нужните качества вече) колега аз съм от пловдив ако искаш пичи на лично ще дойда с колата да усетиш и да разбереш за кво говоря,живея в тракия ,но наще са в кичука ,абе където и да е мога да дойда да видиш за кво става въпрос,пак подчартавам
ПРИМЕРНО 1 МЕСЕЦ КАТО КАРАМ САМО СЛУЖЕБНАТА ,И ПОСЛЕ СЕ КАЧА НА Е36ТО ПЪРВИЯ МОМЕНТ ЧУСТВАШ ВСЕ ЕДНО БМВ-ТО НЯМА ХИДРАВЛИКА АМА СЛЕД 2 3 МИНУТИ КАРАНЕ СИ СВИКВАШ И ТЕ ТАКА...)
твойто атф кат никога не е било сменяно и е катранясало ти е олекнал волана от тва, че си го сменил въобще, не от тва че си му лопнал зелено според мене. и голф 5цата е със сервотроник върти се с 1 пръст волана, ма на е36 ми харесва така както си е, лятото както бех свикнал със 17ките, сега ми е като е34
- metodi80
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 3876
- Регистриран на: 21.05.2008
- Местоположение: Враца
- Пол: Мъж
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло въпр
Колега , карай и си свиркай !
По принцип е в тая тема съм описал още преди известно време кои масла се използват за хидравликата на Е36 : viewtopic.php?f=8&t=166762&hilit=%D1%81%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE+%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE+%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B0+%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0
А именно - ATF Dexron 2 или ATF CHF 11 S , каквото си купил ти ....
За колите до 93 година е само Dexron 2 , а за тези след 93 може и от двата типа (това според аутодата)...
По въпроса за смесването мисля , че излищно се притесняваш ... Ти да не мислиш че в официалния представител са щели да ти източат цялата система , кой ще се занимава .... ?! Директно да са направили същото , което си направил и ти и айде по течението .... Ако все пак забележиш проблем , просто направи още една смяна със зеленото масло и толкова ... Важното е да има там нещо да смазва ...
По принцип е в тая тема съм описал още преди известно време кои масла се използват за хидравликата на Е36 : viewtopic.php?f=8&t=166762&hilit=%D1%81%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE+%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE+%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B0+%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0
А именно - ATF Dexron 2 или ATF CHF 11 S , каквото си купил ти ....
За колите до 93 година е само Dexron 2 , а за тези след 93 може и от двата типа (това според аутодата)...
По въпроса за смесването мисля , че излищно се притесняваш ... Ти да не мислиш че в официалния представител са щели да ти източат цялата система , кой ще се занимава .... ?! Директно да са направили същото , което си направил и ти и айде по течението .... Ако все пак забележиш проблем , просто направи още една смяна със зеленото масло и толкова ... Важното е да има там нещо да смазва ...
- vaykisss
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 252
- Регистриран на: 18.11.2009
- Местоположение: Майна таун
- Пол: Мъж
- Кара: e36 compact,96'индивидуъл
- Мечтае да кара: 6 serries
- Детайли за колата: монреалблауууу
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло въпр
и аз си харесвам е36 повече не само от други марки ами дори и от по новите бмв-та имам възможност да карам и най-новата тройка ама мисля че най тъпото нещо на света е да си дадеш по голямата част от парите за ч кола
то всеки си знае,просто споделих че на пежото наистина е като перце волана(но пък където вкарвам е36то с 1 маневра,някой с по ново пежо ако иска да се пробва също с 1 маневра даже пари слагам по темата аз даже колега ти гледах темата за смяната на маслото някой я беше изкарал ,ама не съм се зачитъл щото знам че се слага атф д2,
,друг е въпроса че за 2 смени ще дам 60 кинта, а за атф д2 щях да дам 20 ама нищо ся поне съм със синтетика и в хидравликата - Nasko_325TD
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 2582
- Регистриран на: 11.12.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Кара: E38 740i idividual
- Мечтае да кара: безаварийно
- Детайли за колата: Нормнална!
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Тежичък е волана(то зависи и с ръцете как си де).До маслото,едно време когато е била създадена колата едва ли е имало сиво,жълто или оранжево масло.Слагайте си червено и смяна на казанчето задължително!!!
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Nasko_325TD написа:Тежичък е волана(то зависи и с ръцете как си де).До маслото,едно време когато е била създадена колата едва ли е имало сиво,жълто или оранжево масло.Слагайте си червено и смяна на казанчето задължително!!!
Да-а те с боя за яйца са ги боядисвали от червено да правят тва зеленото за нивоматните системи
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
то е ясно, че е имало зелено синтетично от онуй време още, само немога да разбера кво го хвалипръцкате толкова тва масло при условие, че на мойта е36ца 5та зима карам с ATF и хидравликата спи в студовете.
- vaykisss
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 252
- Регистриран на: 18.11.2009
- Местоположение: Майна таун
- Пол: Мъж
- Кара: e36 compact,96'индивидуъл
- Мечтае да кара: 6 serries
- Детайли за колата: монреалблауууу
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
имало и още как астрата ми беше 98 година и беше само със зелено като си спомня преди 4-5 години ми изтече от едни семеринги на рейката та тогава взимах зелено(сигурно друга марка щото беше към 17-18лв литъра
,за хората от пловдив взимах го от 1 магазин срещу лафиеста на сточна гара ) а за лекотата на волана сигурно е по важно състоянието на хидравличната система(помпа рейка и тн),отколкото цвета на самото масло
но идеята натемата беше друга и тя е дали има проблем ако първо е било червено атф(минерално) и се смени със зелено(синтетично)тъй като всички знаем че остава определено количество в самата рейка,което старо масло в никой сервиз няма да тръгнат да го точат
,и след като изяснихме че всичко е ок,наистина няма кво да го дъвчим повече
моят извод е че май само аз съм се натикал със зелено масло от целия форум
,затова мога да кажа на колегите сменяйте си маслото в хидравликата със атф2 и спи града и селяните в него
,няма смисъл от зеленото тъй като е 2пъти по скъпо,и тъй като се налага и 2ра смяна за да си остане чисто(било то червено или зелено)манипулацията ще ми легне над 60кинта,а с атф-чето щях да легна около 30 за 2те смени
пс маслото не се пресича иначе преглеждал съм го поне 10 пъти
иначе мисля че стана интересна тема ,и моя извод е че ако не бях отишъл в представителството,да гледаме по вин и тн,щях да си сипя атф2 и те така,нямаше да го обсъждаме ,и макар че се стреснах от надписа на кутията синтетичното масло да не се смесва с минерално,за сега всичко е наред
,а относно студеното време аз проблем с хидравликата нямам(да чукна на дърво
),ногледам че има тема други теми които са по актуални за студа а именно по скапаната возия(замръзнали амортисьори ),скърцания тропания и други фактори които студа и леда предизвикват върху любимите ни коли поздрави и благодарности на всички колеги които се включиха в темата най-вече на колегите Владо и Методи които ме успокоиха ,че бях полудял със смяната на маслата

моят извод е че май само аз съм се натикал със зелено масло от целия форум
,няма смисъл от зеленото тъй като е 2пъти по скъпо,и тъй като се налага и 2ра смяна за да си остане чисто(било то червено или зелено)манипулацията ще ми легне над 60кинта,а с атф-чето щях да легна около 30 за 2те сменипс маслото не се пресича иначе преглеждал съм го поне 10 пъти
иначе мисля че стана интересна тема ,и моя извод е че ако не бях отишъл в представителството,да гледаме по вин и тн,щях да си сипя атф2 и те така,нямаше да го обсъждаме ,и макар че се стреснах от надписа на кутията синтетичното масло да не се смесва с минерално,за сега всичко е наред
,а относно студеното време аз проблем с хидравликата нямам(да чукна на дърво
- Nasko_325TD
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 2582
- Регистриран на: 11.12.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Кара: E38 740i idividual
- Мечтае да кара: безаварийно
- Детайли за колата: Нормнална!
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Е добре де от БМВ какво препоръчват да се слага?
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
vaykisss написа:.... пс маслото не се пресича иначе преглеждал съм го поне 10 пъти...
споко бе колега, тая забележка е просто да не доливаш от едното масло, при положение че в системата ти е от другото.... иначе за тия промивки - ами аз вкъщи кафеварката я разглобявам и почиствам; не се заблуждавай да си мислиш че някой ще ти разглоби цялата серво система само за смяна на масло (пък било и в бмв сервиз, пък и на сравнително нова кола).... айде поздрави!
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Nasko_325TD написа:Е добре де от БМВ какво препоръчват да се слага?

- vaykisss
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 252
- Регистриран на: 18.11.2009
- Местоположение: Майна таун
- Пол: Мъж
- Кара: e36 compact,96'индивидуъл
- Мечтае да кара: 6 serries
- Детайли за колата: монреалблауууу
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
zBoost написа:Nasko_325TD написа:Е добре де от БМВ какво препоръчват да се слага?
- Dream_BMW
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 658
- Регистриран на: 25.04.2008
- Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
- Пол: Мъж
- Кара: E46 330i седан .03
- Мечтае да кара: Това което има
- Детайли за колата: Черна.
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Чудно ми е това зеленото синтетиката "ATF CHF 11 S" като е заместител на червеното "ATF Dexron 2",дали става и за скоростните кутии които са пригодени за ATF Dexron 2? Такива са кутиите на всички БМВ-та преди 97-а а и на някои и след 97-а.
64 мнения
• Страница 3 от 5 • 1, 2, 3, 4, 5
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани