Е46 - Разход гориво!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.11.2008
Пол: Мъж
Кара: e46 320d, 330xd
Мечтае да кара: M4

Мнение от ThE BeAsT » 19 Юли 2009, 16:16

И 2мата караме такива коли и знаеме, че твоето твърдение е нереално ... как ще му даде 18 градско НЕВЪЗМОЖНО (сток машина :D ) Сигурен съм, че говори за това което казах.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Мнение от unikalen88 » 20 Юли 2009, 15:53

абе то ако нее добре машината нека да не може,просто съм разбрал погрешно,но и ти доста неща незнаеш като гледам,щом мислиш че неможе ги гори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 6.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на ток
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Мнение от nik4o_83 » 21 Юли 2009, 9:50

unikalen88 написа:абе то ако нее добре машината нека да не може,просто съм разбрал погрешно,но и ти доста неща незнаеш като гледам,щом мислиш че неможе ги гори


Колега unikalen88, ceno83 има в предвид с думите си "С един резервоар минах 550 км извън градско и 350 в града ", че изминава общо 900км, което е средно 6,8 л/100 (61л. резервоар) - какви 18л/100 ти се привидяха... :) Няма такъв разход, при положение, че момчето си кара колата и не се оплаква от някакви проблеми :))))
Що се отнася за моя разход - 1200км извънградско (двупосочно, с яко дъжд и катерене по гръцките планини) - 65л нафта.
Колата е 320д 136 коня, 5 скорости, летни гуми 205/55/16 отзад и отпред (казвам летни, защото като карам по улиците се хващам за главата - масово си карат със зимните!!!! ...баси мизерията).
Тоест средно 5,4л.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Мнение от ceno83 » 21 Юли 2009, 10:15

unikalen88 написа:
ceno83 написа:С един резервоар минах 550 км извън градско и 350 в града (София в жега и само по задръстваня). Незнам колко събира резервоара .. Мисля че е 65 литра... :( а един резервоар разбирам докато лампичката светне , което означава че има още 8 литра мисля

320Д 136к.с

колега това е невъзможно ония ден ходих до морето -отиване и връщане около 700 километра и резервара ми беше пълен,след прехода беше малко преди средата около 35 литра беше изгорила,карал съм на места с 190-200 зашото е магистрала но повечето с 150-160 ,незнам но не ми се вярва тва е много,гратско ми харчи 8.0-8.3 наи много като все сам на педала с гаста :shock: :shock: :shock: излиза че извън града ти гори 11 а в града 18


550 извън градско и 350 градско = 900 км и 8 литра в резервоара => 57 литра изгорени 900 км изминати... = 6.33 среден разход... Нещо сметките са ти неверни :)
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10747
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 21 Юли 2009, 11:12

320тд, автомат, извънградско, без извращения, 550 км. с 38 литра или 7/100. Вижда ми се много, но и малко странно стрелката стоеше точно на средата като допълних, а събра 38 литра и ме съмнява точността на колонката... Иначе по борд-компютър е 4,8 :shock: Някой друг има ли с автоматик да сравним :roll:
Последна промяна Leon на 21 Юли 2009, 15:21, променена общо 1 път
Never mistake motion for action...

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Мнение от Dimitroff » 21 Юли 2009, 11:49

Leon написа:320тд, автомат, извънградско, без извращения, 550 км. с 38 литра или 7/100. Вижда ми се много, но и малко странно стрелката стоеше точно на средата като допълних, а събра 38 литра и ме съмнява точността на колонката... Някой друг има ли с автоматик да сравним :roll:

Аз...същата работа - 6.8-7 по борд (показва ми точно)...интересното е, че като настъпвам доста - вдига разхода с малко...е как да я карам бавничко ?
6.8 на автопилот със 120-130.
8-8.2 с много газ....

Малката Базука
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: e46 e30

Мнение от bozukov_a » 21 Юли 2009, 19:05

nik4o_83 написа:
unikalen88 написа:абе то ако нее добре машината нека да не може,просто съм разбрал погрешно,но и ти доста неща незнаеш като гледам,щом мислиш че неможе ги гори


Колега unikalen88, ceno83 има в предвид с думите си "С един резервоар минах 550 км извън градско и 350 в града ", че изминава общо 900км, което е средно 6,8 л/100 (61л. резервоар) - какви 18л/100 ти се привидяха... :) Няма такъв разход, при положение, че момчето си кара колата и не се оплаква от някакви проблеми :))))
Що се отнася за моя разход - 1200км извънградско (двупосочно, с яко дъжд и катерене по гръцките планини) - 65л нафта.
Колата е 320д 136 коня, 5 скорости, летни гуми 205/55/16 отзад и отпред (казвам летни, защото като карам по улиците се хващам за главата - масово си карат със зимните!!!! ...баси мизерията).
Тоест средно 5,4л.
Преди две лета пътувах до Атина 1250км. със същите гуми (205/55/16)-същия разход :winky:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Местоположение: Sofia
Кара: G02 ///M40d

Мнение от blacksapphire » 21 Юли 2009, 21:53

330Ci ръчка на 18"ки

климатроника не се изключва

13л градско
7,5-8л извън

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 6.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на ток
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Мнение от nik4o_83 » 21 Юли 2009, 23:22

blacksapphire написа:330Ci ръчка на 18"ки

климатроника не се изключва

13л градско
7,5-8л извън


за снимките ти на Е46 - бахти резачката... :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 18.07.2009
Пол: Мъж

Мнение от jimbo1988 » 21 Юли 2009, 23:36

320d на 17-ки

градско - 6-6.5/100
извън - 4.5-5/100
смесен - 5.8/100

това е разхода по борд без клима (с клима нз. дали го засича) :?:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46

Мнение от Gri » 22 Юли 2009, 0:23

Ето един файл Ексел. Общо взето градско/извънградско е 50/50.
http://www.grivodi.com/bmw/Razhod.zip

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Мнение от uCnaHeTcA » 22 Юли 2009, 0:28

blacksapphire написа:330Ci ръчка на 18"ки

климатроника не се изключва

13л градско
7,5-8л извън

Кажи честно :shock: :shock: :shock:
Real.Eyes.Realize.Real.Lies

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Местоположение: Sofia
Кара: G02 ///M40d

Мнение от blacksapphire » 22 Юли 2009, 0:38

Кое те учудва? Бензиновите шестаци са с идентичен разход, като на дълго обикновено даже по-големия мотор е по-икономичен. 5цата и 3ката разхода им е 1:1 :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 384
Регистриран на: 24.02.2004
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E46 - 320 Ci , Pajero - 3.2 DID

Мнение от divna_ » 22 Юли 2009, 1:18

Специално , за да се включа по темата проверих какво ми дава - градско - 10,3- 10,5 л. сега лятото с 17" : отпред 225 ,а отзад 255. Извънградско не е карана тази кола (тогава сме с вагона) освен , когато ни я докарваха от Германия.
По принцип избягвам да гледам разхода, за да се наслаждавам на MAX когато си карам колата. Каквото и да е числото няма да си променя карането, за да икономисам 50-100 гр. ..... ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 16.05.2009
Местоположение: Shopland
Пол: Жена
Кара: e46 320d `00

Мнение от karolina » 22 Юли 2009, 10:26

Резервоара до горе, 100км софийско градско :mhihi: , пак на колонката -7,8 л
320d 00г
15 ки 205 60
Последна промяна karolina на 22 Юли 2009, 11:39, променена общо 2 пъти
Спирам на пешеходна пътека, а Вие?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook