Почукване в 320i
Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори
10 мнения
• Страница 1 от 1
- Plamenavramov
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 256
- Регистриран на: 4.06.2008
- Пол: Мъж
- Кара: ...
- Мечтае да кара: годзила
Почукване в 320i
Здравейте колеги! Имам някакво почукване от сърцето,като на повдигачи го правя! Възможно ли е да е от маслото? А и преди извесно време разпънах веригите и имаше чукане,смених ги но дали и това с повдигачите не е в последствие на това 3-та 140км и после 2-ра 
Какви бяха щетите след 3-та на 2-ра???? При мен се случи същото на старата кола
и смених 12 изпускателни клапана (бяха криви) на М50, но след това двигателя си беше на 6, никакъв проблем, никакви разходи на масло, никакви звуци....нищо, ако не са ти отремонтирали качествено двигателя може и да се получил някакъв фал (дано не е), гледам си с М52, може м50 да е по-корав и м52 да не е издържал, да е кривнал нещо друго освен клапани 
- Plamenavramov
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 256
- Регистриран на: 4.06.2008
- Пол: Мъж
- Кара: ...
- Мечтае да кара: годзила
Mihmor написа:Какви бяха щетите след 3-та на 2-ра???? При мен се случи същото на старата колаи смених 12 изпускателни клапана (бяха криви) на М50, но след това двигателя си беше на 6, никакъв проблем, никакви разходи на масло, никакви звуци....нищо, ако не са ти отремонтирали качествено двигателя може и да се получил някакъв фал (дано не е), гледам си с М52, може м50 да е по-корав и м52 да не е издържал, да е кривнал нещо друго освен клапани
Ам колега какво да ти кажа,кофти е момента,смених вериги че нещо потракваше бая
Е, не го ли отворихте този двигател да видите как са му карантийте, според мен не е нито от масло, нито от филтър, щото и моя работеше, ама като го отвориха и видях колко са криви тез клапани, малее, как е работил този двигател, не знам
та...дано да е това дето си мислиш, ама се съмнявам при такова изтезание на мотора
та...дано да е това дето си мислиш, ама се съмнявам при такова изтезание на мотора
- Владо
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 2382
- Регистриран на: 24.07.2006
- Местоположение: 02..., +3592...
- Пол: Мъж
- Кара: myCar 5.3
- Мечтае да кара: още по-бавно
- Детайли за колата: 04" X5 m57
- Plamenavramov
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 256
- Регистриран на: 4.06.2008
- Пол: Мъж
- Кара: ...
- Мечтае да кара: годзила
Mihmor написа:Е, не го ли отворихте този двигател да видите как са му карантийте, според мен не е нито от масло, нито от филтър, щото и моя работеше, ама като го отвориха и видях колко са криви тез клапани, малее, как е работил този двигател, не знам![]()
та...дано да е това дето си мислиш, ама се съмнявам при такова изтезание на мотора
Това ме страсна определено! Добре твоята цъкаше,или тракаше пфф не знам и аз как да се изразя! Някакви др признаци по мотора освен пречукването! А и няма ли да се загуби работата на въпросния цилиндър където е сгънат клапана?
Те 12 клапана бяха криви, демек и 6-те цилиндъра не работеха правилно, но работеше, от време на време претрисаше, даже си палеше на -3 градуса студена от раз, мислех че е прескочил зъб на веригата, щото нямаше мощ, но веригата си беше ОК, отворих го и единствено клапаните бяха криви, нито нещо по бутала, валове, лагери, нищо, само изпускателните клапани, смених ги + гумички и напасване и заспа... 
- Plamenavramov
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 256
- Регистриран на: 4.06.2008
- Пол: Мъж
- Кара: ...
- Мечтае да кара: годзила
Mihmor написа:Те 12 клапана бяха криви, демек и 6-те цилиндъра не работеха правилно, но работеше, от време на време претрисаше, даже си палеше на -3 градуса студена от раз, мислех че е прескочил зъб на веригата, щото нямаше мощ, но веригата си беше ОК, отворих го и единствено клапаните бяха криви, нито нещо по бутала, валове, лагери, нищо, само изпускателните клапани, смених ги + гумички и напасване и заспа...
Ок колега,но моето си работи перфекно като обороти,държи си там 550 и не мърда нито тресе нито нищо,само цъка. Бе точно такъв чесовникарски звук,като повдигач,и всякаш е един ,вече като позагрее колата след като покарам и започва да се поусилва това цъкане. Надявам се да е от маслото или филтъра. а иначе тия клапани какви са им цените не съм проверявал пък затова. Веригите ясни тях ги смених,тая на вануса беше 1см. разпъната ,то от тях си беше тракане амаа това сегаааа пфф гадно!
10 мнения
• Страница 1 от 1
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани