E36 Купе - пада стъклото

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 22.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0SD

E36 Купе - пада стъклото

Мнение от paulo » 15 Юли 2008, 15:00

Здравейте, пак ви моля за малко помощ...

По време на движението (по време на вибрация на колата) пада предното стъкло, все едно че се отваря вратата, дори и лампичката в салона се включва. Със сигурност се прецака датчика за отваряне на вратата.

Tой къде точно се намира и може ли да се оправи със собственни сили?

Благодаря...
sorry for my poor Bulgarian :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.01.2006
Местоположение: London
Пол: Мъж
Кара: E36S50B30,Mini Cooper S
Мечтае да кара: S50B30 turbo
Детайли за колата: модифицирани

Мнение от VT5602AK » 15 Юли 2008, 15:25

пада целия или само както се отваря вратата?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1430
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Re: E36 Купе - пада стъклото

Мнение от Мишел » 15 Юли 2008, 15:58

paulo написа:......пада предното стъкло, все едно че се отваря вратата.......


http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... highlight=

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 22.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0SD

Мнение от paulo » 15 Юли 2008, 16:14

Аха, точно същия проблем както имаше в тая тема... Не я намерих с търсенето, сорри...

Ами това палче къде се намира и може ли да се поправя със собственни сили, някакъв силикон да му сложа да го удължа или каква е системата там? Аз опитах да заключа бравата при отворена врата с пръст, но стъклото не се вдига, значи датчика не е там. Къде се намира това палче поточно?

Проблемът е че не мога да чакам дару кар или камор, там е опашката поне за 1 седмица, а в четвъртък ще имам път на 2 хиляди километра и ще е много ужасно винаги да си с отворен прозоръца...

Сорри за моя български, ще съм много благодарен за всека помощ! :)
sorry for my poor Bulgarian :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1430
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Мнение от Мишел » 15 Юли 2008, 16:33

Няма как да стане със силикон, защото то се изяжда и няма как да го изградиш пак. Като отвориш , не е на вратата по ключалката, а на самата кола. И като го пипнеш него се разиграва стъклото. Ще го видиш как е назъбено.Цялото механизъмче се сменя доколкото знам, дали е сложно нямам представа, защото не съм го правила аз. Сигурно някъде по моргите ще можеш да го намериш :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 22.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0SD

Мнение от paulo » 15 Юли 2008, 16:40

:lol: :lol: :lol:

Ужас, толкова е лесно... намерих го! Благодаря ви...

А аз го търсих по вратата.. цялата врата изпипах :mhihi: Проблемът е локализиран, сега ще измислим нещо... :)
sorry for my poor Bulgarian :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Мнение от plradev » 15 Юли 2008, 16:53

Колега,в Дару струва 56лв ново,така че си го купи направо ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 22.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0SD

Мнение от paulo » 15 Юли 2008, 16:55

plradev написа:Колега,в Дару струва 56лв ново,така че си го купи направо ;)


Аха, той и много лесно се монтира от както виждам... Благодаря ви, приятели, темата е за ключ :)
sorry for my poor Bulgarian :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 6.05.2008
Местоположение: Самоков
Пол: Мъж
Кара: бангия
Мечтае да кара: много кончета под капака

Мнение от slep » 15 Юли 2008, 17:05

Само да добавя един приятел му сложи течен метал и половин година го кара без проблем За временно става
Не всичко което лети се яде

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 16.04.2007
Местоположение: София
Кара: E 46 330D automat
Мечтае да кара: Нимбус 2012

Мнение от naceti » 16 Юли 2008, 9:35

При мен проблема беше решен след като го наслоих с лепило Супер Бонд :mhihi:

пъ.пъ.
2 години не е мръднало :D
Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook