едно въпросче за компресора на климатика
Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори
9 мнения
• Страница 1 от 1
- jiksyn
- Потребител
-
- Мнения: 48
- Регистриран на: 22.02.2008
- Местоположение: Plovdiv
- Пол: Мъж
- Кара: e46 330cd '04
едно въпросче за компресора на климатика
Здравейте колеги,съжалявам ако повтарям тази тема
,но не открих нищо в търсачката.Искам да попитам ако няма достатъчно фреон в климатика компресора ще започне ли да върти,или няма значение от фреона!!! 

- Le Transporteur
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 2871
- Регистриран на: 11.10.2006
- Местоположение: Ruse
- Пол: Мъж
При определено минимално количество, няма да се включи компресора.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!
- Nikito_nn
- ентусиаст
-
- Мнения: 1384
- Регистриран на: 17.01.2008
- Местоположение: Варна
- Пол: Мъж
- Кара: му се с шпер
Пък аз си мислих, че ако няма фреон пак ще си върти, само че няма да духа студено, щото моя така прави и аз си мисля че просто трябва да се напълни.
Ще използвам темата на колегата(за което се извинявам) да попитам дали може да се получава така ако филтъра в къбината е за смяна.Пак си духа силно и компресора мисля че работи нормално, но просто не ми духа студено.
Ще използвам темата на колегата(за което се извинявам) да попитам дали може да се получава така ако филтъра в къбината е за смяна.Пак си духа силно и компресора мисля че работи нормално, но просто не ми духа студено.
- Le Transporteur
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 2871
- Регистриран на: 11.10.2006
- Местоположение: Ruse
- Пол: Мъж
Nikito_nn написа:Пък аз си мислих, че ако няма фреон пак ще си върти, само че няма да духа студено, щото моя така прави и аз си мисля че просто трябва да се напълни.
Ще използвам темата на колегата(за което се извинявам) да попитам дали може да се получава така ако филтъра в къбината е за смяна.Пак си духа силно и компресора мисля че работи нормално, но просто не ми духа студено.
Направи една диагностика на системата, проблемът ти е от недостатъчно количество фреон, а не от филтъра. Филтъра влияе само на силата на струята, а от там на дебита.
Тези дни говорих с приятел, наш колега тук, та бяхме си замервали охлаждането и при двамата температурите бяха горе-долу на кантар и ние си мислехме че и на двама ни системите охлаждат задоволително. Но той отишъл в Мото-Пфое за диагностика, при източването на наличния фреон ми показва количество около 500 грама, при обем на системата 825 по памет.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!
- jiksyn
- Потребител
-
- Мнения: 48
- Регистриран на: 22.02.2008
- Местоположение: Plovdiv
- Пол: Мъж
- Кара: e46 330cd '04
благодаря колеги тези дни ще си заредя климата с фреон и дано компресора за зацепи,а има ли някъв начин да проверя дали наистина работи компресора,за да знам дали си заслужава да го пълня!!! 
- Nikito_nn
- ентусиаст
-
- Мнения: 1384
- Регистриран на: 17.01.2008
- Местоположение: Варна
- Пол: Мъж
- Кара: му се с шпер
Ами моя като го пускам се забелязва как колата за момент си покачва оборотите и пак ги нормализира, аз мойта по това си мисля че работи.Ма ти изобщо ако нямаш фреон (както каза колегата по нагоре), може изобщо да не се включи
- jiksyn
- Потребител
-
- Мнения: 48
- Регистриран на: 22.02.2008
- Местоположение: Plovdiv
- Пол: Мъж
- Кара: e46 330cd '04
и аз като натисна копчето за климата и на мен ми се покачват оборотите и после се норамализират,но просто компресора неще да върти.дано да е от липсата на фреон
Може да има доста причини да не вкл. компресора една от тях е, както казаха по горе да няма фреон другата е компресора да вдига доста голямо налягане и да изключва понеже системата има защита(пресостат който следи налягането в системата ако е голямо изкл. ако малко пак изкл.
) и още една причина и тя да е в ел.инсталацията 
9 мнения
• Страница 1 от 1
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани
- малолитражка
