гуми за 318 95 г.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 2.12.2007

гуми за 318 95 г.

Мнение от faldoo » 17 Фев 2008, 20:03

някой може ли да ми каже какви размер гуми стават за 318-ка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1293
Регистриран на: 4.07.2005
Местоположение: Сливен О.С :))
Пол: Мъж
Кара: дизелaка да пропушва
Мечтае да кара: НА БАБА ЯГА МЕТЛАТА :D:D

Мнение от LAST RIDE » 17 Фев 2008, 21:10

Колега посочи за какъв точно цолаж те интересува....?

за 15"джанти по каталог маи бяха 185-195/65R15 или 205/60R15
Заменям си усилвателя!!

viewtopic.php?f=64&t=228928

коментар:
исках BMW,но татко каза не.......по добре да си взема SUZUKI IGNIS пък и те BMW нестават... :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Мнение от BT9028BA » 17 Фев 2008, 21:17

Ако си с 15-ки - Зимата с 195-60 а лятото 205-60

Аз примерно зимата карам с по широки защото много грозно ми изглежда с 195 или 185 - но това е лично твое виждане с какви гуми да караш през дадения сезон

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Мнение от tsb_bg » 17 Фев 2008, 21:23

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 29.10.2007
Местоположение: в град без закони
Пол: Мъж

Мнение от agent smit » 17 Фев 2008, 21:49

tsb_bg написа:...

:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 2.12.2007

Мнение от faldoo » 17 Фев 2008, 23:23

в момента съм със 205 60. Искам да сложа малко по високи - дали ще станат 205 65 или пък да си сложа пак същите?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 29.10.2007
Местоположение: в град без закони
Пол: Мъж

Мнение от agent smit » 18 Фев 2008, 19:14

Гумите не са нещо с което да се експериментира, според мен. По-горе е таблицата как се комбинират гуми с джанти препоръчани от БМВ. Е вярно само за 15 цола, но иначе важи правилото прибавя се 20мм към широчината, изважда се 10 от пропорционалното отношение всеки път когато се увеличава размера на джантата с един цол.
Информацията в последното изречение е взета от www.avtogumi.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 12' F30 335i

Мнение от taba4ko » 18 Фев 2008, 21:35

моите оригинални гуми са 15'' на 205/60 летни(не че сега съм с такива де ама са си писан от завода:mhihi: ). за зимата ползвам 195/65 пак 15''.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 24.05.2007

Мнение от aleksievniki » 18 Фев 2008, 22:06

Пич и аз ползвам 205/60 за лятото и 195/65 за зимата и мисля че тия размери са най-добри.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 12' F30 335i

Мнение от taba4ko » 18 Фев 2008, 22:08

aleksievniki написа:Пич и аз ползвам 205/60 за лятото и 195/65 за зимата и мисля че тия размери са най-добри.

:yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i tour. 2001|K81 F850GS 2018

Мнение от mihal » 14 Юли 2008, 20:52

Ще сменям гуми сега и съм си харесал Гудрич с посока 195\65 15 цола, джантите ми са 15X7JJ. Да ги взимам ли или? Посъветвайте ме че неразбирам и в същото време не искам да слагам големи валяци ако ще ми е по тромава колата.
Мерси предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Мнение от cucko » 14 Юли 2008, 20:58

Идеалния размер е 205/60/15....нищо че аз съм с 225/45/17 който е опще по идеален :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2196
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 307 HDI

Мнение от Kambe » 14 Юли 2008, 21:03

по каталог за 15-ки са 205/60

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 12' F30 335i

Мнение от taba4ko » 14 Юли 2008, 22:41

:yes:
Изображение

БМВманиачения
Аватар
Мнения: 5148
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: ПЕЧКА понавървяваща
Мечтае да кара: на ядене и пиене

Мнение от bmwfena » 14 Юли 2008, 23:17

mihal написа:Ще сменям гуми сега и съм си харесал Гудрич с посока 195\65 15 цола, джантите ми са 15X7JJ. Да ги взимам ли или? Посъветвайте ме че неразбирам и в същото време не искам да слагам големи валяци ако ще ми е по тромава колата.
Мерси предварително!
добри са-слагай :!:
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook