325 tds и температура
Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори
15 мнения
• Страница 1 от 1
- vanci88
- ентусиаст
-
- Мнения: 1087
- Регистриран на: 6.12.2007
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: 98 325 tds M пакет touring
- Мечтае да кара: M6
- Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...
325 tds и температура
днес в късния следобяд реших след каране в задраствания да я понапъна колата.....след няколко форсирания я напънах на 2ра до червено и прегря.... оставих я за 2-3 мин запалих я температурата се нормализира карах 6-7 км умерено (до 4000 оборота
) температурата не мръдна..... въпросът ми е какво е станало и какво може да стане .... на сянка в софия е 33 градуса
- vanci88
- ентусиаст
-
- Мнения: 1087
- Регистриран на: 6.12.2007
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: 98 325 tds M пакет touring
- Мечтае да кара: M6
- Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...
- vromosa
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 248
- Регистриран на: 10.10.2007
- Местоположение: Бургас,Valencia
- Кара: ше Delphin metallic
споко,аз моита я въртях 5 мин и стрелаката на водата беше в червеното-хвърли водата,нищо и нямаше.Виж си малото как е и гарнитурата,може да е и картуна.
И пак вечерта се прибираш и пак отваряш форума и пак четеш следващия "МАНЯК" как се оплаква че нямало читави Е30-ки... ами колеги читавите Е30-ки си седят в гаражите на хората защото за тях са безценни
Здравейте,
Колега първо си провери виското(ако си с такова). Второ ако имаш климатик провери степените на перката на климатика да ли се включват. Трето направи си профилактика на охладителната система радиатора да ли ти е чист, водна помпа, състоянието на антифриза, термостата. Това се сещам най на пред, предполагам и други колеги ще се включат с нещо. Но според мен причината е около виското и радиатора, неможе да смогне в горещините.
Поздрави
п.п сега забелязах че пише 98 година и май си с ел. перка. провери тя да ли се включва.
Колега първо си провери виското(ако си с такова). Второ ако имаш климатик провери степените на перката на климатика да ли се включват. Трето направи си профилактика на охладителната система радиатора да ли ти е чист, водна помпа, състоянието на антифриза, термостата. Това се сещам най на пред, предполагам и други колеги ще се включат с нещо. Но според мен причината е около виското и радиатора, неможе да смогне в горещините.
Поздрави
п.п сега забелязах че пише 98 година и май си с ел. перка. провери тя да ли се включва.
- vanci88
- ентусиаст
-
- Мнения: 1087
- Регистриран на: 6.12.2007
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: 98 325 tds M пакет touring
- Мечтае да кара: M6
- Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...
аз лично моята съм я прегрявал след загуба на охладителна течност /разхлабена капачка/ дори имаше вода но беше прекалено малко и първо почна да загрява над 200 км... после на 180 и тръгваше към червената зона - накрая като стигнах в русе останових, че почти нямам вода
долях и нямаше повече проблеми. иначе си виж виското за главната перка. 90 % ти е деад. предполагам, че си с климатик и заради това не ти прегрява на място и при средни натоварвания. според мен първо си виж виското на перката, после една профилактика /измиване на радиатор, прочистване на системата отвътре и нов антифриз/.. и ще си гоод то ГО !
успех !
пс. да кажеш после как си си решил проблема
пс. да кажеш после как си си решил проблема
- vanci88
- ентусиаст
-
- Мнения: 1087
- Регистриран на: 6.12.2007
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: 98 325 tds M пакет touring
- Мечтае да кара: M6
- Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...
просто май не трябва да я вкарвам в червените при 38 градуса на слънце и след яко юркане по светофарите
а иначе как да разбера че виското е заминало.... а забравих да кажа че съм с чип
- vanci88
- ентусиаст
-
- Мнения: 1087
- Регистриран на: 6.12.2007
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: 98 325 tds M пакет touring
- Мечтае да кара: M6
- Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...
забравих да кажа че след загряването в жегите си карах стабилно но до 4500 оборота без проблем ... стрелката на 12 часа постоянно
- ///M3-E36
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 769
- Регистриран на: 7.09.2004
- Местоположение: Bulgaria | Cyprus
- Пол: Мъж
- Кара: Third E36 :)
- Мечтае да кара: E30 M3
- Детайли за колата: За тез пари...
Няма зима, няма лято - колата трябва да издържа на сякво ръчкане! Мойта прегряваше по нанагорнище (към Арбанаси) и почна да губи мощност и да умира.. Също зимата в големия студ за 5мин дрифтове у снега на 3-та пак отиде към червеното. Ся след изпитанието към Арбанаси смених водна помпа и термостат (още нямам време да напрая 1 снимка на перката на помпата, да видите за ко иде реч..) и като кача към Арбанаси сега нямам никви ядове. Така е изчислено сичко, че и при 50 градуса навън трябва да си работи нормално тоя (и всеки БМВ) мотор.
Иначе на място не прегряваше, както и на къси разстояния без натоварване.
п.п.
Зимата затова нямах парно - перката на помпата превърта във високите обороти, а термостата отваря и затваря както си иска и колкото си иска.. Ма сега имам парно (чакам зимата да карам по тениска
)
Иначе на място не прегряваше, както и на къси разстояния без натоварване.
п.п.
Зимата затова нямах парно - перката на помпата превърта във високите обороти, а термостата отваря и затваря както си иска и колкото си иска.. Ма сега имам парно (чакам зимата да карам по тениска
- vanci88
- ентусиаст
-
- Мнения: 1087
- Регистриран на: 6.12.2007
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: 98 325 tds M пакет touring
- Мечтае да кара: M6
- Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...
- vanci88
- ентусиаст
-
- Мнения: 1087
- Регистриран на: 6.12.2007
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: 98 325 tds M пакет touring
- Мечтае да кара: M6
- Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...
- EnthusiasT
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 222
- Регистриран на: 27.11.2007
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Детайли за колата: E36 Touring M50
както каза колегата М3-Е36,нема зима нема лято - жодна помпа,термостат - 2проблема които рано или касно се появяват при всеки автомобил - провери ги,ако не те колегите вече написаха кво що - и колега това е BMW - за него червения диапазон не е проблем в каквито и да е условия,така че си направи профилактиката и пиши ако намериш проблема
- vanci88
- ентусиаст
-
- Мнения: 1087
- Регистриран на: 6.12.2007
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: 98 325 tds M пакет touring
- Мечтае да кара: M6
- Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...
Здравейте,
Палиш колата, въртиш един-два задника, наказваш няколко бензинови шестаци
(тези упражнения са за двигателя, да достигне работната температура). Спираш някаде, вдигаш капака, навиваш един вестник, и с помоща на навития вестник много внимателно се опитваш да спреш перката. Ако спре много лесно значи си за ново виско(или четеш форума на е34 там един колега си е добавил ел. перка) ако окаже голямо съпротивление за да не спре тогава всичко е наред и търсиш проблема за загряването на друго място(горе бях ги изброил).
Поздрави
Палиш колата, въртиш един-два задника, наказваш няколко бензинови шестаци
Поздрави
- vanci88
- ентусиаст
-
- Мнения: 1087
- Регистриран на: 6.12.2007
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: 98 325 tds M пакет touring
- Мечтае да кара: M6
- Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...
пробвах точно това но не с вестник, а с 3 пръста
доста болезнено и не можах въобще да я спра ... след инцидента не ми е правила проблем при каквото и да е време.... от тук нататъка ако излезе проблема или има нови симптоми ще споделя... мерси отново
15 мнения
• Страница 1 от 1
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

