Защо е клекнало?? - HELP !!!

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София
Кара: BMW 330 xi Е46
Мечтае да кара: Совалка

Защо е клекнало?? - HELP !!!

Мнение от jorryy » 12 Юли 2008, 11:02

Компакта като го гледам отзад стои клекнал към шофьора. Като москвич се е искривил ( или ако сте виждали на Ифа кабината) от какво може да е?? да не е нещо от пружината

И още един въпрос. Карам си на 2-ра и спирам, изключвам предавката и е на свободно и се забелязва падане в оборотите до към 500-600 и след това повишаване до към 1000 и така 2-3 пъти. защо??
Изображение

За да минавате за джентълмен, са нужни две неща:
1 - винаги да вадите цигарата от устата си, когато се целувате, и
2 - никога да не правите забележка на дама, която неправилно носи торба с цимент!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1384
Регистриран на: 17.01.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: му се с шпер

Мнение от Nikito_nn » 12 Юли 2008, 19:27

За оборотите можеби е стъпковия мотор, трябва да се почисти. Това е най простото и най лесното с което можеш да започнш. Има доста теми за това потърси с търсачката.
:) На газ ли караш или на бенз :?:
BMW - the POWER
Изображение - малолитражка
Изображение - М3
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Мнение от plradev » 12 Юли 2008, 19:38

Колега,най-вероятно е счупена пружина.Другия по-малко вероятен проблем би било тампони :roll: .Задължително отиди да ти прегледат ходовата част,ако нямаш възможност сам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 5.06.2008
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е34 М50Б20
Мечтае да кара: М....power

Мнение от Kregec » 12 Юли 2008, 19:39

Колега погледни тази тема, както каза колегата почистиго ако е от там ще се оправи
http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... p?t=454501

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 12' F30 335i

Мнение от taba4ko » 13 Юли 2008, 2:11

случайно на скоро да си свалял клемите на акумулатора или иначе казано да си махал (сменял с нов) акумулатора си?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София
Кара: BMW 330 xi Е46
Мечтае да кара: Совалка

Мнение от jorryy » 14 Юли 2008, 20:11

Да отговора на колегата първо дето ме пита дали съм на газ. Сложих газов инжекцион. Това го прави на газ и на бензин.

А клемите несъм ги свалял нито пък съм сменял акомулатор.

ЗАЩО???
Изображение

За да минавате за джентълмен, са нужни две неща:
1 - винаги да вадите цигарата от устата си, когато се целувате, и
2 - никога да не правите забележка на дама, която неправилно носи торба с цимент!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 12' F30 335i

Мнение от taba4ko » 14 Юли 2008, 22:48

понякога след като се смени акумулатора и преседи повече време без да има включена верига (поставени клеми), компа не може да запомни оборотите на празен ход и обикновено след като загрее се оправя подскачането на оборотомера. това се оправя като след запалване я държиш 3 мин на 2000 оборота а след това минимум 8 км караш с скорости от 20 до 80 км в час. това колкото и да ти се струва малко странно помага при положение че ти са ти изправни частите по колата. дано да съм ти помогнал.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 2.11.2007

Мнение от STEFAN-320i » 15 Юли 2008, 12:29

а за това,че седи на една страна..мисля че е пружина...и моита беше клюмнала...и се забелязваше..свалихме всичко по окачването и прожината беше счупена малко...дразнеща стойка имаше...
BMW..ХУЛИГАНА НА ПЪТЯ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София
Кара: BMW 330 xi Е46
Мечтае да кара: Совалка

Мнение от jorryy » 16 Юли 2008, 20:19

Е да днес я дигнах на крик и се вижда много лесно как няма парче от долния край. Тя свършва в средата някак, а сега като е счупена свършва в края намотката.
Изображение

За да минавате за джентълмен, са нужни две неща:
1 - винаги да вадите цигарата от устата си, когато се целувате, и
2 - никога да не правите забележка на дама, която неправилно носи торба с цимент!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1986
Регистриран на: 24.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw x5 4.4
Мечтае да кара: Муха

Мнение от ditko1 » 16 Юли 2008, 20:31

и мойте старите пружини бяха счупени, явно като изпусне аморт, влия на пружината или незнам. И двете ми пружини бяха счупени отзад равномерно.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 808
Регистриран на: 18.09.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от [Georgi] » 16 Юли 2008, 21:37

Това с оборотите може и да е ламбда. При мене така менеше обороти и леко тресеше (преди да я сменя).

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook