дали е от виското

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 295
Регистриран на: 24.07.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: Х5 3,0D
Мечтае да кара: МНООООГО ЯКО BMW

дали е от виското

Мнение от kudo » 13 Юли 2008, 22:17

Здравейте колеги!Днес си махнак катализатора и като пробвах колата как е/ малко на ръчка/забелязах,ча стелката на температурата стои на 12, 1-2 като спрях парката на климатика работеше и до 30 сек. спря.Чел сам тук някъде,че когато колата е загряла перката на виското трябва да се върти трудно,а мойта даже си има инерция. Някакви идеи?А ако е от виското колко стува и лесно ли се сменя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 28.08.2007
Местоположение: русе
Кара: 325tds

Мнение от suravia » 13 Юли 2008, 22:27

бягай за виско има разлика от това на бензиновите бмвета в даскалов за тдса е 260 а за бензиново е 160лв :(
при тдса се включва по рано от колкото при бензина :)
лесно се сменя 8)
Облицовки на сгради с ал.композитни панели(etalbond)
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 295
Регистриран на: 24.07.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: Х5 3,0D
Мечтае да кара: МНООООГО ЯКО BMW

Мнение от kudo » 13 Юли 2008, 22:32

Благодаря, дано като го сменя да са оправи.Дали ще мога сам или е за майстор.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Пловдив,Р.Конаре
Пол: Мъж
Кара: Камион колкото читалището...

Мнение от pistata9889 » 13 Юли 2008, 22:41

Както прочетох си изгасил колата и тогава перката на климатика е работила,при спирането на мотора и спира и нормалното охлаждане,и тогава температурата на мотора се покачва с около 10 градуса,и при нормално загрял мотор е нормално в жегите да се вглючи допълнителната перка (на климатика).Пробваи по светофарите като караш включва ли се пак при работещ мотор и ако се включва тогава сменяи виско.Но не забравяи че охладителната система не е само виско а може проблема да е от термостат,помпа,необезвъздушена система и т.н.Така че търси дребното после сменяи "цифрите"
Когато трябва да вземеш решение относно една страна,изслушай и другата,може нейната версия да е по достоверна!!!

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook