как да сложа дискови спирачки отзад

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 22.01.2008

как да сложа дискови спирачки отзад

Мнение от spirit_24 » 12 Юли 2008, 2:14

колеги с барабини съм и се чудя дали може да се сложат дискови спирачки но проблема е че имат и АБС трудно ли се слагат ??? Някой знае ли ????

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Мнение от cucko » 12 Юли 2008, 2:33

За какво ти са?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1089
Регистриран на: 25.12.2002
Местоположение: пловДИВ Стара ЗагорКА
Кара: не кара пил-ама пий карал

Мнение от ///milko way » 12 Юли 2008, 3:06

cucko написа:За какво ти са?

сигурно за да може да си боядиса апаратите червени :D
-иначе има такъв филм,но трябва да си намериш и смениш целите носачи--(от компакт не става) ;)
Изображение
Bcu4ko cBъP|_|_|Ba Do5pe.Ako He|_|_|_o cBъP|_|_|u 3/\e,To npocTo He e cBъp|_|_|u/\o!

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 22.01.2008

Мнение от spirit_24 » 12 Юли 2008, 3:16

е ми да спира по бъистру :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Мнение от cucko » 12 Юли 2008, 3:31

spirit_24 написа:е ми да спира по бъистру :mhihi:

Ами да си сложи по широки гуми и да му е мирна главата...аз съм с 225/45/17 и съм мн. доволен(мерси на bmwfena за хубавите континенталки....много държат на завой и мокро...)..даже понякога ми се струва че прецаквам АБС-а....щото по едно време ми беше светнал,угасих моторя и отново запалих и вече не светеше :mhihi:
А пък с 205/60/15 ни можех да тръгна ни можех да спирам...само се въртя и стряскам всеки минувач...а пък са мишелин пилот спорт... ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1089
Регистриран на: 25.12.2002
Местоположение: пловДИВ Стара ЗагорКА
Кара: не кара пил-ама пий карал

Мнение от ///milko way » 12 Юли 2008, 3:50

spirit_24 написа:е ми да спира по бъистру :mhihi:

ми тогава по-добре си сложи вентилирани дискове отпред----пък и ръчна ще имаш като си с барабани
Изображение
Bcu4ko cBъP|_|_|Ba Do5pe.Ako He|_|_|_o cBъP|_|_|u 3/\e,To npocTo He e cBъp|_|_|u/\o!

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 22.01.2008

Мнение от spirit_24 » 12 Юли 2008, 11:27

Ясну скъпи ли са вентилираните дискове ??

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10751
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 12 Юли 2008, 12:17

Определено има разлика компакта с вентилирани дискове отпред ;) Около 150 лв е комплекта, ако искаш пърформънс дискове това е цената на бройка горе-долу... Иначе можеш да вземеш целия мост отзад от 318 компакт, но ефекта ще е повече визуален. Ще има разлика само като караш с натоварена кола...
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1986
Регистриран на: 24.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw x5 4.4
Мечтае да кара: Муха

Мнение от ditko1 » 12 Юли 2008, 15:02

Leon по принцип ли повече спира с вентилираните или само като ги напечеш спира повече? За задните мислил ли си ? Защото на ще са 272мм. а на другите е 280мм.
Изображение

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Мнение от ///Явор » 12 Юли 2008, 15:05

Leon написа:Определено има разлика компакта с вентилирани дискове отпред ;) Около 150 лв е комплекта, ако искаш пърформънс дискове това е цената на бройка горе-долу... Иначе можеш да вземеш целия мост отзад от 318 компакт, но ефекта ще е повече визуален. Ще има разлика само като караш с натоварена кола...
сигурен ли си,че толко ти излезе :mhihi:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1381
Регистриран на: 14.04.2008

Мнение от slatanic » 12 Юли 2008, 18:48

Питай лудиягсм за тази интервенция!Тоя я направи на 316ката!И се сменяват дискове,накладки и шенкелели примерно с такива от 320ка.
Тука става на въпрос за 316ка купе с задни апарати от 320 купе!
И всичко си съвпада и се закача без проблемации.Аз поне така разбрах от лудия щото искам на моята 16ка да го правя тоз номер!
:mhihi:
Ей тоз тюнинг ейй! :roll: :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 5.06.2008
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е34 М50Б20
Мечтае да кара: М....power

Мнение от Kregec » 12 Юли 2008, 19:26

Леон какви са тия дискове за компака 150 кинта комплеката. Щото на мен ми предлагат някви италянски или немски ще те излъжа на 50 кинта бройката. Имали некаква съществена разлика от тия за 150 или тия от 50??? Ако може някои да обясни ще съм му благодарен! :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Мнение от павката » 12 Юли 2008, 21:24

едните плътни,другите вентилирани..ама нечетете май :roll:
и с тия умрели барабани,клеясали вътре наистина спирате много добре,сравнение с нови дискове,нови накладки,нова течност и смазване на апарата..
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 22.01.2008

Мнение от spirit_24 » 12 Юли 2008, 22:13

значи да разбирам че с барабаните си е добре :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 22.07.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от ///Vasko » 12 Юли 2008, 22:33

spirit_24 написа:значи да разбирам че с барабаните си е добре :)
ДА

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook