Въпрос за индикацията на маслото

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 10.07.2008

Въпрос за индикацията на маслото

Мнение от bestman » 10 Юли 2008, 14:57

Здравейте
от месец имам колицата. Смених маслото, "занулиха" ми индикатора. Изминал съм около 1000 км и първия зелен диод угасна.
Това нормално ли е и ако не е каква може да е причината? :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 7.07.2007
Местоположение: София

Re: Въпрос за индикацията на маслото

Мнение от Ozir1S » 10 Юли 2008, 15:17

bestman написа:Здравейте
от месец имам колицата. Смених маслото, "занулиха" ми индикатора. Изминал съм около 1000 км и първия зелен диод угасна.
Това нормално ли е и ако не е каква може да е причината? :help:

Личното ми впечатление е, че има значение как караш колата. При мен за една седмица всеки ден издевателства над машината и изминати около 400 км градско ми изгасна едно квадратче. Иначе за 1000 км мисля, че си е в нормите ;)
Изображение
Деба тия дърти кочини!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 2.04.2008

Мнение от jekichan » 10 Юли 2008, 23:12

Абе хора ами на мен ми гасне на по 2100км някаде по едно квадратче :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 29.10.2007
Местоположение: в град без закони
Пол: Мъж

Мнение от agent smit » 11 Юли 2008, 1:17

И при двамата е нормално, зависи от много работи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: Чепърлинци
Пол: Мъж
Мечтае да кара: самолет с педали
Детайли за колата: BMW E 36 coupe 316i M43

Мнение от aisikterix » 11 Юли 2008, 2:53

Некой знаели как гаснат диодите на изминати километри или на намаляне на вискозитета
ИзображениеИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1200
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: '03 330xd M57N Sedan

Мнение от Mpower84 » 11 Юли 2008, 7:16

aisikterix написа:Некой знаели как гаснат диодите на изминати километри или на намаляне на вискозитета

Със сигурност на измината километри.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 29.10.2007
Местоположение: в град без закони
Пол: Мъж

Мнение от agent smit » 11 Юли 2008, 8:23

Някъде пишеше , че и за броя стартове на двигателя има връзка с това.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Мнение от NikiNikolov » 11 Юли 2008, 8:32

Има ли значение как гаснат диодите,гледайте си изминати километри и не се занимавайте с глупости. Ащо щете пратете писмо до производителя да ви обясни за какво иде реч.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 15.03.2008
Местоположение: плевен
Кара: е39
Мечтае да кара: м6

Мнение от go6o82 » 11 Юли 2008, 11:44

здравейте колеги1това с индикаторите и аз не го разбираммминах 7000 км от смяната и имам още 1 лампа само да свети,а в сервиза казаха че маслото трябва на 10 000 км да го сменя.та мисля че може би има значение начина на шофиране-в смисъл оборотите.вие с какво масло карате?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.08.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: е46

Мнение от neonman » 11 Юли 2008, 12:44

.....за да не пускам нова тема :)
как мога след смяна на маслото да си зануля показанията на светодиодите в домашни условия :?:
благодаря

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Мнение от NikiNikolov » 11 Юли 2008, 13:15

Ползвай търсачката, но предполагам и не съм сигурен беше пин 19 и пин 7 през пробна лампа и въртиш ключа на положение 2 без да даваш на контакт, и чакаш да изгасне - около 10/15 секунди. Но провери пак с търсачката не един път е обяснено и писано.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 5.06.2008
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е34 М50Б20
Мечтае да кара: М....power

Мнение от Kregec » 11 Юли 2008, 15:27

На изгасен двигател слагаш един мост на пин 7 и 19 както каза колегата, даваш контакт без да палиш чакаш 10-15 секунди след което изключваш от контакт и вадиш моста и си ти. Ако нещо съм згрешил моля да ме извиниш и колегите да ме поправят ама мисля че това беше филма! :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 14.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: G30

Мнение от kralchev_i » 12 Юли 2008, 0:40

Това с индикаторите за смяна на маслото си е най-обикновен часовник, свързан с времето на работа и режимите на работа на двигателя. Така, че всичко е стого индивидуално и зависи колко ти "тежи" крака :mhihi:
По-интересни са жълтата и черената лампа. Светне ли жълта, имаме около 300-500км каране и трябва да се смени задължително.


Само за сравнение при мен гаснат всички за 12000км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: Чепърлинци
Пол: Мъж
Мечтае да кара: самолет с педали
Детайли за колата: BMW E 36 coupe 316i M43

Мнение от aisikterix » 12 Юли 2008, 1:06

Много благодаря на голегите за изчерпателните отговори .Аз карам с Valvoline Max life и съм доволен от него.нема още 10000 и има още два зелени диода .Сега гледам се лансира едно френско масло YACCO не знам друго но поне се прозвежда в франция а не като останалите в бившия соц лагер.Некой ако има инфо за маслото да даде ако е възможно
ИзображениеИзображениеИзображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook