Въпрос за индикацията на маслото
Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори
14 мнения
• Страница 1 от 1
Въпрос за индикацията на маслото
Здравейте
от месец имам колицата. Смених маслото, "занулиха" ми индикатора. Изминал съм около 1000 км и първия зелен диод угасна.
Това нормално ли е и ако не е каква може да е причината?
от месец имам колицата. Смених маслото, "занулиха" ми индикатора. Изминал съм около 1000 км и първия зелен диод угасна.
Това нормално ли е и ако не е каква може да е причината?

Re: Въпрос за индикацията на маслото
bestman написа:Здравейте
от месец имам колицата. Смених маслото, "занулиха" ми индикатора. Изминал съм около 1000 км и първия зелен диод угасна.
Това нормално ли е и ако не е каква може да е причината?
Личното ми впечатление е, че има значение как караш колата. При мен за една седмица всеки ден издевателства над машината и изминати около 400 км градско ми изгасна едно квадратче. Иначе за 1000 км мисля, че си е в нормите
Деба тия дърти кочини!
- agent smit
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 638
- Регистриран на: 29.10.2007
- Местоположение: в град без закони
- Пол: Мъж
- aisikterix
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 164
- Регистриран на: 4.10.2007
- Местоположение: Чепърлинци
- Пол: Мъж
- Мечтае да кара: самолет с педали
- Детайли за колата: BMW E 36 coupe 316i M43
- Mpower84
- ентусиаст
-
- Мнения: 1200
- Регистриран на: 25.08.2007
- Местоположение: Перник
- Пол: Мъж
- Кара: '03 330xd M57N Sedan
aisikterix написа:Некой знаели как гаснат диодите на изминати километри или на намаляне на вискозитета
Със сигурност на измината километри.
- agent smit
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 638
- Регистриран на: 29.10.2007
- Местоположение: в град без закони
- Пол: Мъж
- NikiNikolov
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 2855
- Регистриран на: 10.01.2008
- Местоположение: София
- Кара: Хилядолетен сокол
Има ли значение как гаснат диодите,гледайте си изминати километри и не се занимавайте с глупости. Ащо щете пратете писмо до производителя да ви обясни за какво иде реч.
- go6o82
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 209
- Регистриран на: 15.03.2008
- Местоположение: плевен
- Кара: е39
- Мечтае да кара: м6
здравейте колеги1това с индикаторите и аз не го разбираммминах 7000 км от смяната и имам още 1 лампа само да свети,а в сервиза казаха че маслото трябва на 10 000 км да го сменя.та мисля че може би има значение начина на шофиране-в смисъл оборотите.вие с какво масло карате?
- neonman
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 401
- Регистриран на: 25.08.2006
- Местоположение: гр.София
- Пол: Мъж
- Кара: е46
.....за да не пускам нова тема
как мога след смяна на маслото да си зануля показанията на светодиодите в домашни условия
благодаря
как мога след смяна на маслото да си зануля показанията на светодиодите в домашни условия
благодаря
- NikiNikolov
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 2855
- Регистриран на: 10.01.2008
- Местоположение: София
- Кара: Хилядолетен сокол
Ползвай търсачката, но предполагам и не съм сигурен беше пин 19 и пин 7 през пробна лампа и въртиш ключа на положение 2 без да даваш на контакт, и чакаш да изгасне - около 10/15 секунди. Но провери пак с търсачката не един път е обяснено и писано.
- Kregec
- ентусиаст
-
- Мнения: 858
- Регистриран на: 5.06.2008
- Местоположение: Sofiq
- Пол: Мъж
- Кара: БМВ Е34 М50Б20
- Мечтае да кара: М....power
На изгасен двигател слагаш един мост на пин 7 и 19 както каза колегата, даваш контакт без да палиш чакаш 10-15 секунди след което изключваш от контакт и вадиш моста и си ти. Ако нещо съм згрешил моля да ме извиниш и колегите да ме поправят ама мисля че това беше филма! 
- kralchev_i
- Потребител
-
- Мнения: 29
- Регистриран на: 14.03.2006
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: E39
- Мечтае да кара: G30
Това с индикаторите за смяна на маслото си е най-обикновен часовник, свързан с времето на работа и режимите на работа на двигателя. Така, че всичко е стого индивидуално и зависи колко ти "тежи" крака
По-интересни са жълтата и черената лампа. Светне ли жълта, имаме около 300-500км каране и трябва да се смени задължително.
Само за сравнение при мен гаснат всички за 12000км.
По-интересни са жълтата и черената лампа. Светне ли жълта, имаме около 300-500км каране и трябва да се смени задължително.
Само за сравнение при мен гаснат всички за 12000км.
- aisikterix
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 164
- Регистриран на: 4.10.2007
- Местоположение: Чепърлинци
- Пол: Мъж
- Мечтае да кара: самолет с педали
- Детайли за колата: BMW E 36 coupe 316i M43
Много благодаря на голегите за изчерпателните отговори .Аз карам с Valvoline Max life и съм доволен от него.нема още 10000 и има още два зелени диода .Сега гледам се лансира едно френско масло YACCO не знам друго но поне се прозвежда в франция а не като останалите в бившия соц лагер.Некой ако има инфо за маслото да даде ако е възможно
14 мнения
• Страница 1 от 1
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

