датчика на бензиномера ми прави проблеми

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: EV
Пол: Мъж
Кара: 520i
Мечтае да кара: 635csi
Детайли за колата: huligan

датчика на бензиномера ми прави проблеми

Мнение от 4oveka » 24 Юни 2008, 19:51

проблема е там че от време на време стрелката за бензина застава на едно място (в средата на червената зона) и трябва да рестартирам самия датчик или да поразбутам кабелчетата на датчика за да се оправи ...дали плаче за смяна? :help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 18.10.2007
Местоположение: Казанлък

Мнение от ozy » 24 Юни 2008, 22:03

При мен проблема е че ми показва по малко гориво от колкото имам, някой път се оправя и показва точно но като друсне някъде и пак пада почти е червеното.
Сега ми кажи кой датчик буташ и каде се намира той?
При мен проблема е на Е34-ката ми но ... все пак кажи.

Поздрави.
Красимир Дянков
"Колкото повече, толкова повече!" - Мечо Пух

Penchev написа:... Там когато паднех под 220 км/ч връщах 4-та скорост ,карал съм колата в баирите с по 6400 мин-1

Георги Пенчев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 13.02.2005
Кара: N57 3.0xd

Мнение от Hellrider » 24 Юни 2008, 22:37

някой датчик/поплавък/ в резервоара се базика
ако това излезе проблема свиркайте - имам поплавъче

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: EV
Пол: Мъж
Кара: 520i
Мечтае да кара: 635csi
Детайли за колата: huligan

Мнение от 4oveka » 25 Юни 2008, 12:52

намира се под задната седалка от лявата страна ..там има един черен капак ...развива се и там е всичко

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 376
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: G30 540iX

Мнение от snooperchi » 25 Юни 2008, 12:56

Какви парички е тоя бензиномер и поплавъка ( Информативно питам ) защото и на мене не ми показва правилно колко бензин имам,а това е МНОГО кофти така :\ :evil:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 22.07.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 318
Мечтае да кара: 850

Мнение от adonis » 27 Юни 2008, 9:02

и при мен е така.Понякога като откача едната клема на акумулатора за малко се оправяше,но след някои друг ден пак се разваляше. :help:

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: EV
Пол: Мъж
Кара: 520i
Мечтае да кара: 635csi
Детайли за колата: huligan

Мнение от 4oveka » 27 Юни 2008, 10:48

самата букса на бензиномера прави проблем ...като я откача и закача наново се оправя ..дали проблема е от буксата или поплавака?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 29.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d '13
Мечтае да кара: М-power

Мнение от Biggy » 28 Юни 2008, 10:49

От дясната страна също трябва да имаш поплавък, заедно с помпата. Провери си буксите, виж кабелчетата на самия поплавък, това е често срещан проблем. При мен едно прекъснато кабелче ме дразнеше бая време, докато отказа окончателно. Успех

Мародератор
Аватар
Мнения: 12405
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 28 Юни 2008, 12:31

Koe точно кабелче и къде ти е правило проблема?

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: EV
Пол: Мъж
Кара: 520i
Мечтае да кара: 635csi
Детайли за колата: huligan

Мнение от 4oveka » 28 Юни 2008, 13:19

мерси колега ...ще проверя и ще пиша пак ..и аз си мисял че е от кабелчетата щото не ми изглеждат добре

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 29.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0d '13
Мечтае да кара: М-power

Мнение от Biggy » 29 Юни 2008, 21:25

Mollov написа:Koe точно кабелче и къде ти е правило проблема?


Едно от кабелчетата на десния поплавък, от долу в самия резервоар, беше се прекъснало. Като отворих видях че преди това другото е запоявано също. Явно си е детска болест :).

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: EV
Пол: Мъж
Кара: 520i
Мечтае да кара: 635csi
Детайли за колата: huligan

Мнение от 4oveka » 01 Юли 2008, 12:41

от дясно трябва да е датчика на помпата а от ляво датчика на бензиномера ...нали?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 18.12.2004
Местоположение: sofia

.

Мнение от perko » 01 Юли 2008, 14:08

Момчета,
поплавъците са 2 броя, по 1 отляво и отдясно. Моята се оправи едва когато смених и 2та.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12405
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 01 Юли 2008, 14:27

Кви пари ти дойдоха.... аз до колкото знам левият се сменя със все помпата...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 13.02.2005
Кара: N57 3.0xd

Мнение от Hellrider » 01 Юли 2008, 14:41

левия/на помпата който е/ и той може да се сменя отделно
даже го имам :)
подробности на ЛС

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook