Проблем с климатроника и парното
Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори
5 мнения
• Страница 1 от 1
Проблем с климатроника и парното
От скоро имам 318тдс , и имам проблем с климатроника : в най-големите жеги не иска да духа студено духа супер кадно и смарди на чорапи
това предполагам че е от филтера .... Но когато искам да духа топло пак не става а си духа същото а колата ми минава 90c и не се пуска перката ,чка малко преди да светне ламмпата се пуска ..... незнам дали тези 3 проблема имат нещо общо, но ми се струва че са свързани по някъкав начин ......


аз и мойто комби 
- Бибо
- Emotionally Unstable
-
- Мнения: 1204
- Регистриран на: 22.02.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Кара: Convertible
Re: Проблем с климатроника и парното
patrata написа:От скоро имам 318тдс , и имам проблем с климатроника : в най-големите жеги не иска да духа студено духа супер кадно и смарди на чорапитова предполагам че е от филтера .... Но когато искам да духа топло пак не става а си духа същото а колата ми минава 90c и не се пуска перката ,чка малко преди да светне ламмпата се пуска ..... незнам дали тези 3 проблема имат нещо общо, но ми се струва че са свързани по някъкав начин ......
![]()
![]()
![]()
първо-най вероятно в системата ти фреона е сериозно намалял
второ-изгорял ти е резистора на перката (на малките обороти и ти включва само втората степен)
проблема с миризмата - смяна на филтъра и някъв спрей имаше (чел съм тук във форума-дето изтребва микроорганизмите на които се дължи тази воня)
...а и не на последно място - недей да я пускаш климатика преди да отстраниш проблемите че да не се наложи да сменяш глава..
п.п.сега видях че и парно нямаш- провери си нивото на охлаждата течност(антифриза)

- Nukem
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 3701
- Регистриран на: 28.03.2007
- Местоположение: Хасково
- Кара: e36 318is M44
- Мечтае да кара: камаро.
мяна на филтъра и някъв спрей имаше (чел съм тук във форума-дето изтребва микроорганизмите на които се дължи тази воня)
Ако изровиш линка си златен!
!
Първо sorry ,на колегата че ще използвам неговата тема но имам сходен проблем!
Значи,когато пусна да духа/без включен компресор/ има много остра отвратителна миризма/това на място без да съм тръгнал/ ,когато пусна компресора миризмата изчезва и всичко е ок!Досега го отдавах на катализатора ,но място щом се появява тази миризма май не е от него!
Ако някой знае да даде повече инфо за спреичето!
Поздрави и мерси предварително!
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!
- Бибо
- Emotionally Unstable
-
- Мнения: 1204
- Регистриран на: 22.02.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Кара: Convertible
Nukem написа:....Ако някой знае да даде повече инфо за спреичето...
колегата SKISA написа
Цитат :смени си филтрите.преди да ги сложиш обдухай хубаво със спрея и през духалките вътре в купето и през карубата за филтрите.изчакай малко.пусни да духа вентилацията на отворени врати без да си слагал филтрите. остави да върти около 5мин. сложи си филтрите и си готов.
основна грешка е колегите да духат със спрея когато филтрите са сложени и тогава миризмата от него се набива от вътрешната страна на филтрите и си смърди пак. за това го направи без филтри.
...за съжаление SKISA не е писал подробности за спрея , но му пиши на л.с.

re
лошото е че вода си има а сичко тва започна когато си заредих климата а до колкото разбрах накакув силиконов съединител е проблема на перката а за филтера ясно сигурно не е сменян никога 
аз и мойто комби 
5 мнения
• Страница 1 от 1
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани