Разход 6.5 с 320

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 4.05.2007
Местоположение: Софията
Пол: Мъж
Кара: м я някак си.

Мнение от nik4o » 26 Май 2008, 20:28

Тя тая тема е била от преди 2 години и тогава 20-ките са били по-нови и са харчели по-малко :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 26 Май 2008, 20:38

напротив ,темата ми от преди 2 и нещо години е по актуална от всякога с високите цени на горивата ... с описания от мен икономичен стил на шофиране новия ми дизелов работен кон ( в профила ) даде 5.5 нафта среден разход ... може да падне и още

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8439
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 26 Май 2008, 20:42

Alexi написа:напротив ,темата ми от преди 2 и нещо години е по актуална от всякога с високите цени на горивата ... с описания от мен икономичен стил на шофиране новия ми дизелов работен кон ( в профила ) даде 5.5 нафта среден разход ... може да падне и още


Дизелите къртят относно разход
напълно възможен е 5-ца, но това за бензина никога няма да го повярвам. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 4.05.2007
Местоположение: Софията
Пол: Мъж
Кара: м я някак си.

Мнение от nik4o » 26 Май 2008, 20:47

Напълно си прав че бензина стана ужасно скъп и е полезно за нас да се кара по-икономично и темата действително е ъп-ната в подходящо време когато почти на всеки му се налага да пътува някъде извън града си ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 18.03.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E36 320 M50B20 '92

Мнение от roset » 26 Май 2008, 20:52

Карам 320 М50 и потвърждавам че разхода пада до 6.5/100,даде ми го към морето скороста по магистралата беше 130км/h през по-голямата част.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: София

Мнение от 320iii » 27 Май 2008, 2:12

заинтригувахте ме и следващото ми извън градско ще се опитам да видя как тия 20-ки могат да харчат под 8/100 извънградско.щото на мен под 9.5 не ми е падало(вярно и с доволно натискане на педала).А относно градското ако някоя 20-ка свали на 10 или под 10 да ми се обади да му я купувам :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 921
Регистриран на: 23.06.2007
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: яки шестаци...

Мнение от EnimEn » 27 Май 2008, 2:40

6.5-7 измеррван от капачка до капачка (и веднъж от празен до празен :D )
който не вярва да заповяда, ще му направя едно демо (е да, с пенсионерски стил на каране)
Изображение
Read the fuckin` MANUAL!!!
Never took this road before... destination unknown!

"Good drivers,Just drive!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 2.07.2004
Местоположение: България, София
Пол: Мъж
Кара: Е36 M52B20 96 coupe

Мнение от The Shadow » 27 Май 2008, 12:08

Алекси напълно съм сигурен, че казваш истиата. Моята 20-ка М52 ми гори между 7-7.2 извънградско със скорост от порядъка на 110-130 км/ч с включен климатик, но съм и в доста добро техн. състояние.
Има обаче и друга врътка - като ти сипват бензин до къде пълнят - до като изключи или до капачката? Разликата при моята кола е приблизително 4 литра. От там идва и разликата в харча на колата без значение към повече или по малко.
Проста сметка:
Дестинация - София-Бургас-София - 800 км - грубо
Зареждане ОМВ при тръгване - до капачката
Зареждане ОМВ при пристигане - до изключване
800км /4 литра разлика = 0.5 литра/100 км по малко :mhihi:

Бтв. Не споря с теб или останалите колеги, много често карам извънградско за да знам, че казваш истина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1986
Регистриран на: 24.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw x5 4.4
Мечтае да кара: Муха

Мнение от ditko1 » 27 Май 2008, 12:12

ако имаше и 6-та скорост много щеше да успокой двигателя защото със 100км съм на 3000-3000 и нещо оборота, една 6-ста идва много добре ама незнам дали са съвместими е36 и е46 скоростите..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2776
Регистриран на: 26.06.2007
Местоположение: На вятърните мелници

Мнение от D3BEP » 27 Май 2008, 12:47

EnimEn написа:6.5-7 измеррван от капачка до капачка (и веднъж от празен до празен :D )
който не вярва да заповяда, ще му направя едно демо (е да, с пенсионерски стил на каране)

Изчисти си дюзите, брат :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И моята е правила 6,5 по сметки преди да й изчистя дюзите :mhihi:
Ама сега понавървява повечко.... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1514
Регистриран на: 5.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: всичко на колела
Детайли за колата: E38 IAL 07.2001

Мнение от hemicharger » 27 Май 2008, 12:55

Как не ви хващат нервите да карате толкова бавно :shock:
аз лично ако пътувам повече от 4 часа до морето и после ми трябват спа процедури
Drugs... rock 'n' roll... bad-ass vegas whores... late-night booty calls... shiny disco balls...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Мнение от Сондьора » 27 Май 2008, 14:28

[/quote]като стана дума за разходи,с лукойл 95, около 350 км градско с бая настъпване, плюс до Леденика и обратно 4 човека, без падане под 180 където може което значи средна скорост към 150-160 и с всичките там баири - 10.02/100 разход с 205 гуми


:shock: :shock: :shock: :shock:
Е ша ма прощаваш ма не го вервам!!!!!!

А при мен е некво странно, и аз София - Море - София давам 7.5 с клима.Обаче градското нещо ми варира, еднакво каране и еднакви задръствания 11.5 - 13 л/100км. Еи тва ако някой ми го обясни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2382
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: 04" X5 m57

Мнение от Владо » 27 Май 2008, 17:01

много работи са възможни, но трябва да се внимава с десния крак :mhihi:

голем ОФ: колега соньор, дека и как я работиш тая работа, че аз се имам доайен в тая дейност :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Мнение от Сондьора » 27 Май 2008, 18:40

Владо- кадето се варти чакръка, и при тоя нефт 135USD на барел е още по добре селарито де :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 29.04.2008

Мнение от BMWear » 27 Май 2008, 18:59

:shock: а стига бе ! 6-7 на 100 ??? вие по инерция ли карате с угасен двигател ???
аз съм с 320i и 11.5 - 12 на 100 са си нормално за Сф- Плд и обратно по магистралата (180-210км/ч) :twisted:

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook