колата не вдига повече от 20км...

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 5.12.2008

колата не вдига повече от 20км...

Мнение от haidme » 05 Дек 2008, 1:37

Здравейте, карам едно 316i на бензин. Всичко беше наред преди да изляза от София.Навръщане колата почна да губи обороти на наклони и баири и на 30-я км на магистралата вече вървеше едва-едва с 20км, при това се чува някакво тракане от мотора. На 2-ра върви, но на 3-4-та превключа ли, оборотите веднага падат и колата гасне. При натиснат до край педал на газта нищо не се случва все едно не съм го натиснал Стигнах до първия сервиз и я оставих там, но не искам да чакам присъдата. Та затова реших да ви попитам, знае ли някой какъв може да е проблема?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 23.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 318is COUPE M42

Мнение от PNR » 05 Дек 2008, 1:52

да не работиш на един или макс на 2 цилиндара как работи мотора гасне ли като я оставиш на ендо место като и подадеш газ на празни обороти изрязва ли се или се чуди кабели на свеши самите свещи ...
PNR@abv.bg
София
0888779546

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 5.12.2008

Мнение от haidme » 05 Дек 2008, 2:07

Може би работи на по-малко цилиндри, незнам. Не гасне, като е на едно място работи си двигателя, като не е на скорост и подам газ си вдига добре обороти, проверих свещите на място, не ми се стори да са си отишли, за кабелите незнам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Мнение от BT9028BA » 05 Дек 2008, 2:50

Някой датчик ще е заминал

ентусиаст
Аватар
Мнения: 941
Регистриран на: 17.11.2008
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Семейното комби
Мечтае да кара: M5 touring

Мнение от dinkomg » 05 Дек 2008, 9:32

Колега най-вероятно са свещите или тока към тях, почни от там
Има много коли и ....BMW
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 30.12.2007
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: kola
Мечтае да кара: Stelt
Детайли за колата: BMW

отг

Мнение от yulian4o » 05 Дек 2008, 11:07

една диагностика ще ти покаже ако работиш на по малко цилиндри но май е тва ;)
BMW e kolata
Blondinka e jenata
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 13.02.2005
Кара: N57 3.0xd

Мнение от Hellrider » 05 Дек 2008, 11:52

да не задържа някоя спирачка

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Мнение от BiTurbo » 05 Дек 2008, 13:02

свещи......
Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook