Дилема за маслото

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Дилема за маслото

Мнение от arr0gance » 01 Дек 2008, 17:47

Добър ден Колеги искам да питам едно въпросче тези от вас които карат ДИЗЕЛ
Та преди 2.5хил км смених маслото с кастрол магнетик 10/40 само че тоз ми наля масло за бензинова кола смисъл не пишеше на тубата че е за дизел, а аз тогава не разбирах много много какво трябва да е маслото... .... та вече карам 2.5хил километра с него ии се чудя дали пак да го сменям с дизеловото защото имам под ръка вече... колата е 325ТДС същтността на въпроса е дали има някакъв проблем че карам с такова масло и дали може да се преебе нещо от към двиг.

Мерси предварително! :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 30.11.2008

Мнение от 4040 » 01 Дек 2008, 17:52

лошо за турбото
Последна промяна 4040 на 01 Дек 2008, 19:24, променена общо 1 път

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12860
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 01 Дек 2008, 18:08

Новите поколения масла не се делят на дилел и бензин,стават за всичко ;)
За твоята кола е подходящо това което си сипал или ,ако даваш много газ и обичаш да я караш "здраво" само пълна синтетика 5в30 или 0в30 ;)
Това разбирасе ако ти е читав мотора.
Изображение

Obergruppenführer
Аватар
Мнения: 1180
Регистриран на: 21.01.2008
Местоположение: Враца,България
Кара: Е 36

Мнение от MOGY » 01 Дек 2008, 19:17

Магнатека си е разделен и за бензин(червената капачка) и за дизел(черната).Не вярвам да има няква разлика освен че дизеловото можеби има присадки за да не почернява бързо(по устойчиво е на саждите)а като мазителни свойства надали има някав разлика.Може би ще ти почернее по рано ако те притеснява нещо смени го 1000км. по рано и така
ИзображениеИзображениеИзображение
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100% етнически НЕ толерантен!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Мнение от arr0gance » 01 Дек 2008, 21:19

Значи МНОГО благодаря, попринцип се кобелаех за турбото да не се преебава нещо но иначе разбрах от вашите мнения че трябва да си взема масло 5/30 или 0/30 :mhihi: :mhihi:
А относно почерняването на маслото то след 1вите 1000км почерня нз дали има значение но просто да споделя аз се притесних, но ми казаха че е дизел и няма начин :)

Мерси на всички който се отзоваха много съм ви благодарен, защото вече човек незнае дали може да вярва на хората по сервизите някой от тях просто гледат как да ти вземат парите
Благодаря и живи и здрави!

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook