масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло въпр
Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори
64 мнения
• Страница 4 от 5 • 1, 2, 3, 4, 5
- AutoCoil
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 202
- Регистриран на: 27.04.2008
- Местоположение: Stara Zagora
- Пол: Мъж
- Кара: 318ti
- Мечтае да кара: 318ti ;)
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
CHF 11S не е АТФ, а чисто хидравлично масло, т.е. не става за кутии, да не говоря,
че трудно се намира на нашия пазар и е бая скъпо
че трудно се намира на нашия пазар и е бая скъпо
- vaykisss
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 252
- Регистриран на: 18.11.2009
- Местоположение: Майна таун
- Пол: Мъж
- Кара: e36 compact,96'индивидуъл
- Мечтае да кара: 6 serries
- Детайли за колата: монреалблауууу
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Dream_BMW написа:Чудно ми е това зеленото синтетиката "ATF CHF 11 S" като е заместител на червеното "ATF Dexron 2",дали става и за скоростните кутии които са пригодени за ATF Dexron 2? Такива са кутиите на всички БМВ-та преди 97-а а и на някои и след 97-а.
ми аз сменях и на скоростите,пак го купих от представителя на БМВ Пловдив
цените има бяха (приблизително!)
атф2 -20 и ...лв
атф3- 30 и...лв
мтф- 50 и...лв
мой табелка беше паднала и познай кое ми препоръчаха
- vaykisss
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 252
- Регистриран на: 18.11.2009
- Местоположение: Майна таун
- Пол: Мъж
- Кара: e36 compact,96'индивидуъл
- Мечтае да кара: 6 serries
- Детайли за колата: монреалблауууу
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
AutoCoil написа:CHF 11S не е АТФ, а чисто хидравлично масло, т.е. не става за кутии, да не говоря,
че трудно се намира на нашия пазар и е бая скъпо
мдаа точно си го казал колега САМО ЗА ХИДРАВЛИЧНИ СИСТЕМИ(пише го на кутията
абе то лесно се намира ама е тридесет и... бг лефчета
- AutoCoil
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 202
- Регистриран на: 27.04.2008
- Местоположение: Stara Zagora
- Пол: Мъж
- Кара: 318ti
- Мечтае да кара: 318ti ;)
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
CHF-Central Hydraulic Fluid
ATF-Automatic Tranmission Fluid
CHF 11S имам за 22 левчета
, ма пък не го препоръчвам за е36 
ПОздрави
ATF-Automatic Tranmission Fluid
CHF 11S имам за 22 левчета
ПОздрави
- Nasko_325TD
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 2582
- Регистриран на: 11.12.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Кара: E38 740i idividual
- Мечтае да кара: безаварийно
- Детайли за колата: Нормнална!
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Отивай в БМВ дилъра и си купи оригинално!Не е милиони.
Последна промяна Nasko_325TD на 16 Фев 2012, 11:24, променена общо 1 път
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Nasko_325TD написа:Отивай в БМВ дилъра и си копи оригинално!Не е милиони.
Абе Наско стига бе брат , четеш ли или само тоя дилър знайш ми то колегата с тва почна че му дали ЗЕЛЕНО ( по тяхната програма е това ама той имал вече червено в колата за това пита ) такова дет нито ти нито друг от повечето изказали се НЕ препоръчва . И сега какво при дилъра ли да ходи масло на 50лв дет уж не е за Е36 да взима или от баничарницата ( така де то къде ли вече го не продават тоз ATF ) за 15 кинта максимум на червено да налита
- vaykisss
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 252
- Регистриран на: 18.11.2009
- Местоположение: Майна таун
- Пол: Мъж
- Кара: e36 compact,96'индивидуъл
- Мечтае да кара: 6 serries
- Детайли за колата: монреалблауууу
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Nasko_325TD написа:Отивай в БМВ дилъра и си копи оригинално!Не е милиони.
тоя пост на кой го написа ве брат
,на всички стана ясно от темата че на хидравликата на е36 се слага АТФ Д2,то даже не откриваме ся топлата вода(колегата МЕТОДИ80 има много хубава подробна тема чел съм, но на бързо защото на предната ми кола сам си сменях маслото и нямах проблем,и не съм забелязал, че е описъл маслата с които може да се слагат в хидравличната система)нямаше такава теманякой да е слагал зелено малсо и се учудих защо ми дадоха такова инженерите от мкар
(очквах да е атф не съм го отварял на място ,като отидах да си сменям маслото,източих старото,отварям тубата(която е метална ,и не се вижда цвета) и
пуснах темата получих адекватни (и неадекватни :mhihi)мнения и тва е няма за кво да го обръщаме на ФЕЙСБУК
ИЗВОДА;
ми аз си купих от дилъра и кво същия к.р само че по голям
.незнам дали друг път ще отида за масло специално в нашия дилърски магазин 
''МОЛЯ ДА ПИШАТ САМО КОМПЕТЕНТИ ХОРА ИЛИ ТАКИВА КОИТО СА ПОПАДАЛИ В ПОДОБНА СИТУАЦИЯ''
това от първото ми мнение от темата
колеги мисля ,че мойта тема се изчерпа ,сега има доста по актуални и интересни теми да се съсредоточим върху тях
и да си караме колите
и нека има по малко теми с кафяв цвят ,да е прилежно и на някои които му се наложи да попита или само да прочете да е нагледно и да създаваме по малко излишна работа за модераторите - Nasko_325TD
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 2582
- Регистриран на: 11.12.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Кара: E38 740i idividual
- Мечтае да кара: безаварийно
- Детайли за колата: Нормнална!
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Е добре де колега,като са т идали такова какво се чудиш!Промивай и сипвай както каза колегата Владобаце.
Аз съм с червено и ми е тежка хидравликата,макар и да е сменяно 2 -пъти за 3 години.
Сега съм намислил да си купя оигинално от БМВ.Ако ще и черно да е.Промивам и сипвам.Поне няма да се чудя дали не е от малсото дето сипах,абе то не е оригинално,ама ми казаха че било много хубаво!Е да де,ама тоя дет ти е казал дали знае за кво иде реч!
Така стана и при мен със скоростите.Никой незнаеше с какво масло са ми оригинално.Е сложиха ми чеврено.В началото нямах проблеми,после почнаха по трудно да влизат почнаха се и темите въ форума.И накрая си казах,абе що не си еб...т майката.Право в Мкар и си платих като пич100 и косур лева за обслужването с маслото и сега не го мисля дали не е от маслото или е то друго!Хората веднага го разбраха какво е.
Ти си преценявай какво ще сипваш,твоя работо,ако искаш и олио сипи!
Аз съм с червено и ми е тежка хидравликата,макар и да е сменяно 2 -пъти за 3 години.
Сега съм намислил да си купя оигинално от БМВ.Ако ще и черно да е.Промивам и сипвам.Поне няма да се чудя дали не е от малсото дето сипах,абе то не е оригинално,ама ми казаха че било много хубаво!Е да де,ама тоя дет ти е казал дали знае за кво иде реч!
Така стана и при мен със скоростите.Никой незнаеше с какво масло са ми оригинално.Е сложиха ми чеврено.В началото нямах проблеми,после почнаха по трудно да влизат почнаха се и темите въ форума.И накрая си казах,абе що не си еб...т майката.Право в Мкар и си платих като пич100 и косур лева за обслужването с маслото и сега не го мисля дали не е от маслото или е то друго!Хората веднага го разбраха какво е.
Ти си преценявай какво ще сипваш,твоя работо,ако искаш и олио сипи!
- Dream_BMW
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 658
- Регистриран на: 25.04.2008
- Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
- Пол: Мъж
- Кара: E46 330i седан .03
- Мечтае да кара: Това което има
- Детайли за колата: Черна.
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Nasko_325TD написа:Е добре де колега,като са т идали такова какво се чудиш!Промивай и сипвай както каза колегата Владобаце.
Аз съм с червено и ми е тежка хидравликата,макар и да е сменяно 2 -пъти за 3 години.
Сега съм намислил да си купя оигинално от БМВ.Ако ще и черно да е.Промивам и сипвам.Поне няма да се чудя дали не е от малсото дето сипах,абе то не е оригинално,ама ми казаха че било много хубаво!Е да де,ама тоя дет ти е казал дали знае за кво иде реч!
Така стана и при мен със скоростите.Никой незнаеше с какво масло са ми оригинално.Е сложиха ми чеврено.В началото нямах проблеми,после почнаха по трудно да влизат почнаха се и темите въ форума.И накрая си казах,абе що не си еб...т майката.Право в Мкар и си платих като пич100 и косур лева за обслужването с маслото и сега не го мисля дали не е от маслото или е то друго!Хората веднага го разбраха какво е.
Ти си преценявай какво ще сипваш,твоя работо,ако искаш и олио сипи!
Много ми е чудно ако си нямал табелка на кутията как са разбрали какво е.Може би по VIN-a да гледат,но при мен не можаха да разберат от VIN-a,че съм с MTF и ми препоръчаха ATF.Добре че имах табелка жълта на която пишеше "MTF" което Гюнтер е сметнал да не се сменя и е написал на табелката "Lifetime oil" както и "No oil change".Но съм сигурен,че не сметнал тази кола да се кара повече от 300-400 000 км,а тя сигурно ги е подминала отдавна,та реших да го сменя и си взех оригинално MTF от тях наливно 45 лв/л.
Като имаш табелка и ти можеш да разбереш какво е и тук има теми в които много добре е описано за всяка табелка какво масло се слага.Сега имам една кутия за 325 ТДС който е 97-а,както е моя,маслото е жълто на цвят а на табелката пише ATF.Ta ми е чудно к'ъв е този жълт ATF.
- Nasko_325TD
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 2582
- Регистриран на: 11.12.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Кара: E38 740i idividual
- Мечтае да кара: безаварийно
- Детайли за колата: Нормнална!
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Ами някой може просто да е сипал МТФ ,ако не е знаел какво да налее! 
- AutoCoil
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 202
- Регистриран на: 27.04.2008
- Местоположение: Stara Zagora
- Пол: Мъж
- Кара: 318ti
- Мечтае да кара: 318ti ;)
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Стига сте писали небивалици, че ще ни дават по телевизията сигурно скоро.
Жълт АТФ има, най-често съм виждал да се използва при ауди/фв около 2000г. Може пък и да спрете да пишете за кутиите на е36 и прослувутото мтф, който се продава на тройна цена при дилъра
Та да обобщя аз пак за неразбралите:
за хидравликата на волана на е36: ATF DII/III-червен, като може да се ползва и полусинтетиката CHF 11s(зелено) за хора с пари, ама файда реално няма, но пък не е вредно.
Поздрави
Жълт АТФ има, най-често съм виждал да се използва при ауди/фв около 2000г. Може пък и да спрете да пишете за кутиите на е36 и прослувутото мтф, който се продава на тройна цена при дилъра
Та да обобщя аз пак за неразбралите:
за хидравликата на волана на е36: ATF DII/III-червен, като може да се ползва и полусинтетиката CHF 11s(зелено) за хора с пари, ама файда реално няма, но пък не е вредно.
Поздрави
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
AutoCoil написа:Стига сте писали небивалици, че ще ни дават по телевизията сигурно скоро.
Жълт АТФ има, най-често съм виждал да се използва при ауди/фв около 2000г. Може пък и да спрете да пишете за кутиите на е36 и прослувутото мтф, който се продава на тройна цена при дилъра![]()
![]()
Та да обобщя аз пак за неразбралите:
за хидравликата на волана на е36: ATF DII/III-червен, като може да се ползва и полусинтетиката CHF 11s(зелено) за хора с пари, ама файда реално няма, но пък не е вредно.
Поздрави
Колега я уточни за какви небивалици иде реч че не стана ясно щото и половината ти пост пак отива натам . Щото нито си прав че трудно се намира 11S -a на нашия пазар нито че е супр скъпо ( вече ) , ти го даваш на цената на червеното в магазина на БМВ представителя . И за какво безвредно иде реч че кат го гледаш острани няма да ти стане тъжно ли или нещо друго свързано с гумените уплътнения на някои хидравлични системи, щото има значение. Ясно че разбираш ама дай яснота докрай пък и по въпроса за мтф-а кво не му харесваш примерно щото си го има тва е факт .
- vaykisss
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 252
- Регистриран на: 18.11.2009
- Местоположение: Майна таун
- Пол: Мъж
- Кара: e36 compact,96'индивидуъл
- Мечтае да кара: 6 serries
- Детайли за колата: монреалблауууу
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
и аз неразбрах
колегите Наско_325тд и auto сoil какво искат да кажат с постовете си ама нейсе 
колегите Наско_325тд и auto сoil какво искат да кажат с постовете си ама нейсе - Nasko_325TD
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 2582
- Регистриран на: 11.12.2008
- Местоположение: Пловдив
- Пол: Мъж
- Кара: E38 740i idividual
- Мечтае да кара: безаварийно
- Детайли за колата: Нормнална!
Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
Да си сипва каквото са му дали и това е.Какво му се чуди толкова.Ако е било червено да я кара с червено,ако е било зелено да я кара с зелено. 

Re: масло на хидравликата смяна на червено със зелено масло
извода от темата е 1: наско кърти с някой постове 
64 мнения
• Страница 4 от 5 • 1, 2, 3, 4, 5
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани