В какви обороти гледате да карате преди колата да е загряла?
Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори
38 мнения
• Страница 3 от 3 • 1, 2, 3
- AGT
- старши ентусиаст
-
- Мнения: 2055
- Регистриран на: 3.04.2003
- Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
- Пол: Мъж
- Кара: Каквото ми попадне .
- Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
- Детайли за колата: Лачена 39_ка .
dinkomg написа:То колега си е написано кратко и ясно в мануала: Палиш и тръгваш при първа възможност. И караш на ниски обороти. А кои са ниските обороти то трябва вече да ги чуваш, а не да ги гледаш, колкото повече я мъчиш на студен мотор, толкова вероятността да го хвърлиш е по-голяма
Ето го правилния отговор.От там нататък всеки сам да си троши главата.
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "
- vld
- Старши ентусиаст
-
- Мнения: 12860
- Регистриран на: 10.08.2005
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: F11 535d, E84 2.3d
vladye написа:Автоматичните кутии на колко оборота сменят когато колата не е загряла?
Там зависи колко газ даваш ,а не колко е загряла колата
Когато и подаваш плавно газ и на 2000 може да смени ,ако и натиснеш педала до долу ,ще смени на 5000

- snaiperist0
-
-
- Мнения: 579
- Регистриран на: 21.08.2008
- Местоположение: Асеновград
- Пол: Мъж
- Кара: бавно
- Мечтае да кара: e30 m3
и аз съм така , незнам закакво ама винаги изчаквам една цигара време.. преди да тръгна все пак вънка е кучи студ.. 
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!
- C8699HX
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 440
- Регистриран на: 22.09.2008
- Местоположение: София
- Пол: Мъж
- Кара: от малък
- Мечтае да кара: Безаварийно
Още когато си купих колата попрочетох книжката за експлатазия и ако не се лъжа пишеше,че трябва да поработи около 1 мин на място за да качи хубаво масло,и докато не излезе от синя зона не е препоръчително да се кара над 2500 об.мин. но в студените сутрини когато не се издържа 2-3 пати в прекъсвач и вече всичко е наред


- remaka
- пияния майстор
-
- Мнения: 1211
- Регистриран на: 6.11.2007
- Местоположение: Там далеч,зад реката
- Кара: на мастика с айрян
- Мечтае да кара: е30 М3
Mollov : От подобен SPAM определено форума няма нужда 

Remi Performance Garage
Което не става с акъл,става с мощност
Ако с мощноста(чука) не стане,потърси по знаещи
Ако не можеш да го оправиш не го чупи повече!!!
Което не става с акъл,става с мощност
Ако с мощноста(чука) не стане,потърси по знаещи
Ако не можеш да го оправиш не го чупи повече!!!
- veso_topalov
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 58
- Регистриран на: 13.10.2008
- Местоположение: Бургас
Аз мойта сутрин я чакам не повече от 30 сек. и излитам.И докато не загрее гледам да не надвишавам 3000 об./мин.А и в наръчника на БМВ пише следното:"Не загрявайте двигателя при неподвижно положение на колата.Тръгнете веднага при първа възможност след като включите стартера,като първоначално избягвате високи скорости на двигателя
38 мнения
• Страница 3 от 3 • 1, 2, 3
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани
