В какви обороти гледате да карате преди колата да е загряла?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3701
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Мнение от Nukem » 02 Дек 2008, 17:27

а иначе по темата до кам 2500 то в града няма каде да настапиш

Зависи кой град! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3210
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Мнение от laviatan » 02 Дек 2008, 17:45

http://sonicated.data.bg/BentleyBMW-E36 ... Manual.pdf
Еми изтеглете си manual-a и четете-на 77 стр. маи беше- не е препоръчително колата да достига работна темперетура на едно място/на празен ход/-наи-много минута и после тръгваш и до работна темперетура-1500-2000 обор.- те са си го написали хората- тука ние сега топлата вода ли ще откриваме не ми е ясно :mhihi: :mhihi: :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Мнение от arr0gance » 02 Дек 2008, 17:58

аз лично гледам до 2000 да карам, но попринцип и на мен са ми казвали че ДО 2500 е нормално все пак и турбото трябва да взима участие :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 31.05.2008
Местоположение: Hull UK, Плевен
Пол: Мъж
Кара: Мечтата карах. Сега е ред на ГТ
Мечтае да кара: F10

Мнение от R_Lakov » 02 Дек 2008, 18:47

Непомня къде но бях чел че не е хубаво да палиш и да я изчакваш. Аз щом запаля и веднага тръгвам като гледам да не и давам зор докато не излезе от синия сектор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 665
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Мнение от Tenata » 02 Дек 2008, 18:57

Паля колата около минута на място изчаквам и след това докато не излезе от синята зона неповече от 2000 оборота.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 25.08.2008
Местоположение: Vratsa

Мнение от Sashooo » 02 Дек 2008, 19:28

колегата "laviatan" е прав.Препоръчва се достигането на работна темперетура да се извършва на ход. :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
BMW

ентусиаст
Аватар
Мнения: 971
Регистриран на: 17.03.2008
Местоположение: Тюркистан
Пол: Мъж
Кара: 'Е36'
Мечтае да кара: e92 m3

Мнение от Garribaldi » 02 Дек 2008, 19:35

to6i_Racing написа:когато е студена я оставям поне 5мин да работи на место и след това тръгвам,това съм го правил и с дизеловото и бензиновото бмв,неможем да запалим колата и веднага да тръгнем с газ-това е един вид докато спиш някои да те дигне и да ти каже почваи да тичаш,поне аз така си го обяснявам


Незнам защо, но доста хора бъркат машините с хора !!! :dunno:

По темата.. 2500- 3000 оборота докато си загрее хубаво :) За моя радост доста бързо си достига работна температура :)
Поздрави! И стига сте пускали такива теми .. просто е безсмислено !!!! :mhihi:
rrrrryyyyyymmmmm...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София

Мнение от DencheSso » 02 Дек 2008, 19:55

Паля оставям я да поработи 30 40 секунди максимум минута и тръгвам, докато излезне от синьото я карам с не повече от 2500 оборота, между синьото и средата я карам с не повече от 3500 оборота, като си загреее няма ядове стъпка :D

Аз знам, че докато не загрее 1 кола не трябва да се привишават половината от оборотите на колата. Например: мойта е до 7000 обората не трябва да се превишават 3500, но една кола която е до 9000 оборота няма проблеми да кара на 4300 4400 преди загряване, и както има дизелчета който са до 5000 оборота за тях 2500 е дубре. :dunno:
"The Beast" (звяра).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 914
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520 I Touring
Детайли за колата: 2.2 i ; 170 PS ; 09.2003

Мнение от ned_gm28 » 02 Дек 2008, 20:29

radoslav_lakov написа:Непомня къде но бях чел че не е хубаво да палиш и да я изчакваш. Аз щом запаля и веднага тръгвам като гледам да не и давам зор докато не излезе от синия сектор.

:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 914
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520 I Touring
Детайли за колата: 2.2 i ; 170 PS ; 09.2003

Re: В какви обороти гледате да карате преди колата да е загр

Мнение от ned_gm28 » 03 Дек 2008, 0:01

Bai_Ceko написа:thunderl
младши ентусиаст :

""".....Надявам се тази тема да не приключи като предната с катинар. Интересно ми е горе долу при какви обороти карате преди датчика да излезе от синия сектор? А преди да сте стигнали средата?

Пускам темата отново покрай възникнал спор. Имам познати който твърдят, че 2500 оборота са прекалено много на незагряла кола...други казват, че под 3000 е наред. Ако ме насочите към информация по темата или споделите мнение, ще бъда мн благодарен Smile


П.П. И да, знам - Е36 форума е станал еди какъв си, направо ставаме за смях и т.н. - Който не иска да му се смеят да не пише в темата...."""

не е лъжа... е зарад такива теми .

Ако поне малко имаш аналитично мислене щеше да достигнеш сам до отговора на какви обороти да караш докато ти загрее колата....

Това беше последното ми мнение за Е36.!!!!
не издържам повече :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Колега,гледай сега!Съгласен съм с твоето мнение,че има доста теми тук,които са излишни,не толкова заради безинтересността си,колкото от факта,че вече са дискутирани десетки пъти.А отговорът на въпроса от тази тема е в ръководството на колите ни.Да,обаче напоследък виждам доста негативни мнения от твоя страна,за край на които се каниш повече да не влизаш в този подфорум.Мисля,че тук има и нещо друго,което не изглежда достатъчно "оригинално" и то не само за мен.И че то прави форума да изглежда като боза,не по-малко от безсмислените теми!Да погледнем сега твоя аватар ! "Кара:балканче с турбо" 8) Би могъл и то не само ти,да напишеш сериозно какво караш-нали уж ще дискутираме тук само сериозни въпроси,заслужаващи внимание,от които да има всеки какво ново да научи!Не е ли това основната идея на форумите?Също така-от къде си,въпреки че това не е толкова важно,но ако нямаше нужда-нямаше да има графа"местожителство" при регистрацията!Нищо лично,обаче постоянно имам чувството,че тук доста хора влизат просто за да се опитват да се правят на "оригинални остроумни пичове"и да се правят на много отворени доста често-да,ама то така от разстояние и не лице в лице май е доста лесно,а?Та преди да си написал някоя " бабаитска"реплика-помисли,дали не е така и дали успяваш(и не само ти) да се направиш на "някакъв" с острите си доста критични реплики,или пък с "интересният си аватар? :winky:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 941
Регистриран на: 17.11.2008
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Семейното комби
Мечтае да кара: M5 touring

Мнение от dinkomg » 03 Дек 2008, 0:30

То колега си е написано кратко и ясно в мануала: Палиш и тръгваш при първа възможност. И караш на ниски обороти. А кои са ниските обороти то трябва вече да ги чуваш, а не да ги гледаш, колкото повече я мъчиш на студен мотор, толкова вероятността да го хвърлиш е по-голяма
Има много коли и ....BMW
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 506
Регистриран на: 29.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го шано
Мечтае да кара: още по-шано
Детайли за колата: Излъскан сток

Мнение от emiche » 03 Дек 2008, 11:50

dinkomg написа:То колега си е написано кратко и ясно в мануала: Палиш и тръгваш при първа възможност. И караш на ниски обороти. А кои са ниските обороти то трябва вече да ги чуваш, а не да ги гледаш, колкото повече я мъчиш на студен мотор, толкова вероятността да го хвърлиш е по-голяма


Аз това го правя само лятото - зимата си чакам 1 цигарка време и си тръгвам тогава и до 2000 докато излезе от синьото
Изображение
Дизелите са мъртви души.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12405
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 03 Дек 2008, 12:57

Според документите на BMW, дори зимно време няма смисъл да се чака повече от 30 сек... по-добре е колата да загрява в движение, при ниски обороти...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 28.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 2-ка Б и BMW E46 2-ка Д

Мнение от muk_83 » 03 Дек 2008, 19:44

колега сутрин като запалиш изчакаи 5 мин да поработи на празен ход и след това потегляи и караи до 2500 оброта докато загрее до нормалната темперетура и след това газ до тенекиите

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 748
Регистриран на: 7.09.2008
Кара: бавара

Мнение от Игнатов » 03 Дек 2008, 20:39

Айде и аз да кажа - студена макс. до 3000об. Аз по-принцип я избягвам тоя стойност, но трябва така да се настъпва, щото като сложиш по-голяма скорост оборотите да не падат под 1500, това е особено важно за 316i и 318i, щото все пак намат кой знае какъв въртящ момент, особено пък при ниските обороти и общо взето като се кара така всяка сутрин мотора се прецаква. Между другото това го пише и в ръководството - обороти (на скорост) под 1500 е желателно да се избягват!
А това за чакането сутрин - колкото повече се чака да загрее намясто, толко по-продължително време мотора работи студен и съотв. по-бързо се износва. От друга страна обаче (особено зимно време) е желателно да се изчака поне 30-40сек., за да може да се развърти мотора, маслото да смаже навсякъде и да дигне температура и налягане!

П.П. Много ке...ши съм виждал, сутрин като запалят и веднага тръгват с въртене на гуми :mhihi: - е те така не се прави!

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook