Как да разбера коя година е произведена

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 15.03.2008
Местоположение: Пловдив

Как да разбера коя година е произведена

Мнение от yuriy_t » 15 Мар 2008, 18:23

Вчера си купих БМВ 318 И , Казаха ми че 1997г. но като знам че винаги си слагат една година отгоре се замислих че можеби е 96г. В талона на колата от Италия пише, че първата регистрация е на 17.03.1997г. Как да разбера по кои номер на рама или на двигателя кога е произведена и точно кои модел е. Какво е вашето мнение за тази кола. С климатроник е с два аирбака ел. огледала и ел. стакла а май фаровете са ел. но не сам сигорен. Пишеше че има и бордови компютър но само показва навъртелите километри. Като модел дават този номер BMW AG 3C CA91 01 318I, Какво означава това

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: Табуретка със спортно окачване...
Мечтае да кара: Фотьойл
Детайли за колата: БМВ e46, M54B25

Мнение от indianeca » 15 Мар 2008, 18:32

Виж ако не са махнали на коланите долу ниско трябва да има на един етикет годината на производство. Мился, че беше месец/година.

Левскарче
Аватар
Мнения: 489
Регистриран на: 17.01.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 02` E46 320d
Детайли за колата: Баничарка

Мнение от BoqnZubarev » 15 Мар 2008, 19:17

Ей тука http://www.realoem.com/bmw/select.do въведи последните 7 символа от номера на рамата и трябва да ти излезе годината.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 15.03.2008
Местоположение: Пловдив

Мнение от yuriy_t » 15 Мар 2008, 19:31

Страхотни сте , Излезна ми всичко на този саит.Оказа се, че е произведена февруари 1997. Благодаря. А това за бордовиа компютър какво, имали нещо такова

Левскарче
Аватар
Мнения: 489
Регистриран на: 17.01.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 02` E46 320d
Детайли за колата: Баничарка

Мнение от BoqnZubarev » 15 Мар 2008, 19:48

Мй е тва е борд компютъра Изображение . Тоя май се води най-големия. А има и с по-малко копчетия дето показва температура и час. А пък има и най-малък дето показва само час. Май така беше... :confused: . Дано да съм бил полезен.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 15.03.2008
Местоположение: Пловдив

Мнение от yuriy_t » 15 Мар 2008, 20:09

Това което ми показа се различава моето БМВ На това място ми е климатроника и предполагам че показва само за него настроиките на каде да духа и колко. На таблото имам електронни цифри които показват изминалият пробег. Малко се обърках с саита който ми дадох когато написах едни последни 7 знака ми даде производсто 97г. а като написах символи който са само 7 занака ми дад е 318is юли 96г. Несъм сигорен кое рама и двигател данеби второто да е двигател модела ( AS709LS ) нещо друго. Тези символи ги гледам от талона които е на итялянски и немога да се орентирам кое какво е

Левскарче
Аватар
Мнения: 489
Регистриран на: 17.01.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 02` E46 320d
Детайли за колата: Баничарка

Мнение от BoqnZubarev » 15 Мар 2008, 20:18

Климатроника трябва да се намира над това което съм ти показал. А това се пада под него, но на негово място може да имаш аналогов часовник. А относно номерата на рамата и двигателя и аз се обърках :confused: . Дано някой по-компетентен от мен да обясни.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 15.03.2008
Местоположение: Пловдив

Мнение от yuriy_t » 15 Мар 2008, 20:37

ДА ТОЧНО ТАКА На това място има аналогов чесовник над него е климатроника. Значи са ме заблодили че има бордови компютър. Предполагам че рамата е с 17 знака а този с 7 е двигателя. Някои можели да каже колко ще харче бензин този модел 1.8

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 15 Мар 2008, 20:40

Номера на рамата ти започва с WBA.... по принцип

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2042
Регистриран на: 7.12.2006
Местоположение: на скамейката при резервите
Пол: Мъж
Кара: му се шейната на дядо коледа
Мечтае да кара: самолет с 4 гуми и емблема на BMW

Мнение от nesko » 15 Мар 2008, 21:05

в големия талон не пише ли коя година е :?:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 29.08.2006
Местоположение: Горно Уйно
Пол: Мъж
Кара: сивушка на нафта

Мнение от Zapa » 15 Мар 2008, 21:11

nesko написа:в големия талон не пише ли коя година е :?:


там пише годината на първата регистрация
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Мнение от Superexstatic » 15 Мар 2008, 23:29

Качи снимки.
От Италия ли е колата ?
Ако е от февруари 97 бимите ни може да се окажат роднини :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 12.02.2008
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: .....
Мечтае да кара: X6M

Мнение от 33k » 16 Мар 2008, 1:37

провери на етикетите на коланите ако не са ги резнали ;) ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1200
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: '03 330xd M57N Sedan

Мнение от Mpower84 » 16 Мар 2008, 8:59

Като отвориш капака на двигателя на единия ботуш /мисля, че беше левия като застанеш пред колата/ трябва да има една комбинация от букви и цифри.Започва с WBA...Вкарваш последните 7 символа и готово!Що се отнася до ел.фаровете от ляво на волана /под таблото/ трябва да има две врътки едната увеличава и намалява осветлението на таблото, а другата е за ел.фаровете.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 15.03.2008
Местоположение: Пловдив

Мнение от yuriy_t » 16 Мар 2008, 10:35

Едва на 14.03 го купих Без номера е несам го регистрирал от Италиа и по саита които ми дадохте жкарах последните 7 символа и се оказа, че е производсто февруари 1997г. При първа вазмойност ще го снимам и ще кача снимки. Какво може да ми кажете за този модел нещо повече Някой имали наблюдение колко харчи бензин в града и извън него. С какъв бензин да го карам. И в крайна сметак дали има бордови компютър ако под климатроника е празно има само един аналогов часовник

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook