тракане при натискане на съединителя

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

тракане при натискане на съединителя

Мнение от BiTurbo » 11 Юли 2008, 12:45

здр.
абе проблема е че като седи така на свободна и си потраква една такова гадно, но като се натисне съединителя и тракането спира..... Къв може да е проблема , нещо лагер на съедините.


П.С. Съединителя си отделя перфетно няма никакъв проблем. Това тракне се получава като че ли като паднат малко оборотите на двигастеля да речем като се пусне климатика.......

Колата е 318i M43
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 7.07.2007
Местоположение: София

Мнение от Ozir1S » 11 Юли 2008, 12:47

Проблема е в скоростите :) Ще трака до едно време после нови скорости :mhihi:
Изображение
Деба тия дърти кочини!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Мнение от BiTurbo » 11 Юли 2008, 12:51

е как в скоростите , то на свободна го прави тва......
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 27.04.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: M42 POWER

Мнение от petio_bmw 318is » 11 Юли 2008, 12:53

не се плаши на вси4ки баварци е така :mhihi: това е от лагера на първи4ният вал на скоростите,може и така да си караш,а може и да си го смениш ти решаваш

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Мнение от BiTurbo » 11 Юли 2008, 12:54

кви пари би излезнао един такъв евентуалне ремонт ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 27.04.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: M42 POWER

Мнение от petio_bmw 318is » 11 Юли 2008, 12:58

не сам сменял още моя и незнам но няма да е пове4е от 50 - 100 лева може и да е по-малко,нямам представа то си е обикновен лагер

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 17.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от duh4e » 11 Юли 2008, 13:37

Възможно ли е от това да вибрира и самия скоростен лост?
Щото при мен са същите симптоми!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от nParMaTuK » 11 Юли 2008, 15:28

Или аксиалния лагер или демпферните пружини на съединителя/маховика, карай си така докато не ти дойте време и за съединител. Другия вариант, ако искаш да си го смениш е да смениш и комплект съеднител, иначе няма смисъл от ремонта ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 7.07.2007
Местоположение: София

Мнение от Ozir1S » 11 Юли 2008, 15:49

nParMaTuK написа:Или аксиалния лагер или демпферните пружини на съединителя/маховика, карай си така докато не ти дойте време и за съединител. Другия вариант, ако искаш да си го смениш е да смениш и комплект съеднител, иначе няма смисъл от ремонта ;)

При мен след като смених комплект съединител + маховик тракането остана ;)
Изображение
Деба тия дърти кочини!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 29.11.2007

Мнение от bobssy » 11 Юли 2008, 15:52

При мен се чува едно като тракане щом превключа и отпусна съйдинитела.
Едно гадно цък, всеки път щом превключа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: софия

Мнение от tono » 11 Юли 2008, 16:00

колега наистина ли за 50- 100 лева се сменя тоя лагер. във всеки сервиз ли го сменят или някой който занимава само със скорости? кажете къде да ходя и евентуално от къде да взема нов съединител щом трябва да се сменят заедно. и без това е тръгнал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от kdl » 11 Юли 2008, 22:28

Подозирам че е тампона на дифа. И при мен пречатква така.
Смених тампоните на кутията с полиуретанови и утихна доста сериозно.
Сега е тампона на дифа наред. Обмислям тампоните на двигателя с полиуретанови също, но се опасявам, че ще стане прекалено "твърда" за каране.

При мен се получава на ниски предавки, където има натоварване и то като съм намалял на включена предавка. Основно 2ра, на 1ва рядко намалявам.

Просто няма какво друго да е. Кутията е перфектна, смених пълния комплект на съединителя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 27.04.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: M42 POWER

Мнение от petio_bmw 318is » 11 Юли 2008, 23:04

duh4e написа:Възможно ли е от това да вибрира и самия скоростен лост?
Щото при мен са същите симптоми!
скоростният лост може да вибрира от тампоните не от лагера

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 17.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от duh4e » 12 Юли 2008, 1:01

Сменени са преди 2000 км.! от нещо друго ще да е...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Пловдив,Р.Конаре
Пол: Мъж
Кара: Камион колкото читалището...

Мнение от pistata9889 » 13 Юли 2008, 23:13

За работа ще ти искат само 100лв и за лагер отделно,пазари се първо :mhihi:
Когато трябва да вземеш решение относно една страна,изслушай и другата,може нейната версия да е по достоверна!!!

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook