Супер странен проблем с токовете на бенз. помпа!!!
Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори
4 мнения
• Страница 1 от 1
- Alexandar_Lyunchev
- Потребител
-
- Мнения: 31
- Регистриран на: 20.04.2007
- Местоположение: Смолян / Варна
- Пол: Мъж
- Кара: BMW 318i '95
Супер странен проблем с токовете на бенз. помпа!!!
Здравейте колеги!!! Преди 10 дни колата почна да пали когато си поиска, по точно след наклко бързи и отсечени удара в областта на бенз. помпа
/бях пуснал тема за грешка 201 свързана с кислородния датчик ламбда, но след диагностика в БОШ се оказа че лабдата си е супер/ и след диагностики и консултаций в БОШ сервиз и на още куп места се стигна до извода че проблема е в бенз. помпа. Смених я заедно с бенз. филтър и всичко беше ОК да днес, когато както си карам колата загасна и я запалих супер трудно,а сега изобщо не пали. Реших че и новата помпа даде фира - ДА ама НЕ - когато премерих съпротивление ИМА около 1 - 1.5 ома, като откача буксата на помпата и я меря дали идва ток - ИМА 10 - 12 волта, когато закача буксата на помпата НЯМА никой - 0.00 волта
направо шах с пешката
това го пробвах поне 15 пъти и все едно и също. Къде може да е скапания проблем ?????????
Мерси предварително!!!
това го пробвах поне 15 пъти и все едно и също. Къде може да е скапания проблем ?????????
Мерси предварително!!!- agent smit
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 638
- Регистриран на: 29.10.2007
- Местоположение: в град без закони
- Пол: Мъж
Щом като свържеш буксата към помпата и ти показва 0V значи прави късо съединение, интересно защо не ти изгаря предпазителя. А и това 1-1.5 ома съпротивление на помпата е подозрително ниско, то 0.5 ома е показанието на мултицета когато дадеш на късо сондите. Провери релето на бензиновата помпа, предпазителя и можеш да извадиш помпата и да я пробваш дали върти с два кабела към акумулатора като спазваш + и -.
- bmwmaniq
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 248
- Регистриран на: 20.11.2007
- Местоположение: Бургас
- Кара: BMW 318i M40
Здрасти... незнам дали моя проблем е същия но звучи като твоя ... Ей така карам си и няма проблеми но загася ли я после или трудно пали или изобщо .... Запалих е на газ и свалих задната седалка да видя какво става .... когато размардах едната букса и хоп помпата тръгна пуснах кабела и спря .... сега с малко тиксо съм залепил кабела към купето в такова положение в което работи и наистена още не е дало проблем .... сега смятам да сменя направо буксите или да си купя този спрей където ги чистел ... някъв контактен спрей ли незнам какво е ...
Дано да съм ти бил полезен ...
Дано да съм ти бил полезен ...
- Alexandar_Lyunchev
- Потребител
-
- Мнения: 31
- Регистриран на: 20.04.2007
- Местоположение: Смолян / Варна
- Пол: Мъж
- Кара: BMW 318i '95
Оказа се допълнително минтирано реле, което спира помпата, когато колата превключи на газ. А аз свалих абсолютно работеща оригинална помпа и се върнах 200лв. назад за нова Бош
и сега си имам читава помпичка да си я гледам
А тва допълнителното реле не ме питайте, как и къде го намерих
понеже газта не е слагана в БГ и местоположението му го знае само човека който го е сложил в Италия, а той днес сигурно си е пил напитката някъде по бреговете на тиренско море
а на мен ми се отели вола от търсене.

и сега си имам читава помпичка да си я гледам
А тва допълнителното реле не ме питайте, как и къде го намерих
понеже газта не е слагана в БГ и местоположението му го знае само човека който го е сложил в Италия, а той днес сигурно си е пил напитката някъде по бреговете на тиренско море
а на мен ми се отели вола от търсене.
4 мнения
• Страница 1 от 1
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани