Икономическа тема
Модератор: Общи модератори
- enigma
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 169
- Регистриран на: 5.01.2005
- Местоположение: Setec Astronomy
Re: Икономическа тема
Jordana написа:enigma написа:Jordana написа:Това никой го не може . При движение успоредно на 2 кораба се получава вентури ефект на засмукване . Безопасното разстояние е 2-3 пъти ширината на корпуса на по големия кораб. Но това е относително и може да бъде и по голяма дистанцията , зависи от скороста и дължината на корпусите . Елементарна физика сърр ...А може ли да държи стабилен курс на 2 пръста отляво на Алгол ?
Алгол е звезда, не е кораб. Всеки истински арктически навигатор трябва да може да вдигне пръстите към звездата и гледайки отстоянието, да държи курс.
Каква е тая навигация с пръсти ?Нали требвало да има жироскопи да е точно ?
Излагаш се, на истинските морски вълци жироскопи не им трябват. Нали ти показах в другата тема баш майсторите по навигацията - https://youtu.be/AViIX_LiZSA?t=594
enigma
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
ⵙⵍⴻⵍⵍⵉ ⵡⵉⴷ ⵢⴻⵜⵜⵡⴰⴹⴻⵍⵎⴻⵏ
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: kiko
